دولت روحانی با آخرین میراث ارزی احمدی نژاد خداحافظی می کند

به گفته سیف با راه اندازی این بورس، مرکز مبادلات ارزی به کار خود پایان می‌دهد.

عصر بانک؛رئیس کل بانک مرکزی از جمع آوری مرکز مبادلات ارزی خبر داد.

 

اعلام خبر جمع آوری مرکز مبادلات ارزی در حالی صورت می گیرد که قیمت ارز در بازار با نرخی که بانک مرکزی اعلام می کند،تفاوت چندانی ندارد و این مرکز تنها بروکراسی کار را افزایش داده و باعث نارضایتی تجار شده است.

 

ولی اله سیف در حاشیه جلسه امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به خبرنگاران با بیان اینکه در حال بررسی ایجاد بورس ارز هستیم، گفت: با راه اندازی این بورس، مرکز مبادلات ارزی به کار خود پایان می‌دهد.

 

وی افزود: بانک مرکزی در حال بررسی ایجاد بورس ارز است ولی آنچه مسلم است، آنکه ما نیازمند بازاری هستیم که ارز در آن به صورت واقعی معامله شود.

 

رئیس کل بانک مرکزی افزود: در صورتی که ارز به صورت واقعی معامله شود، قیمت واقعی آن نیز مشخص خواهد شد که البته این بازار می‌تواند به صورت بین بانکی بوده و یا به صورت حقیقی، بورس ارز ایجاد شود.

 

با جمع آوری مرکز مبادلات ارزی، سد دو نرخی شدن ارز در اقتصاد ایران شکسته خواهد شد. مرکز مبادلات ارزی در سال 91 و به دنبال تلاطم در بازار ارز ایجاد شد.زمانی که قیمت بدون هیچ کنترلی رو به افزایش گذاشت، با دستور محمود احمدی نژاد رییس جمهور وقت و با محوریت کارگروه اقتصادی ستاد تدابیر ویژه ،بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان گمرک 1391 تحت مدیریت بانک مرکزی راه اندازی شد.

 

گفتنی است  هفته گذشته خبرآنلاین طی گزارشی به موانعی که این مرکز ایجاد کرده است،پرداخته است.

 

 

/خبرآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.