صعود شاخص سرمایه بانک شهر بین بانک‌های کشور

شاخص سرمایه بانک شهر با توجه به افزایش سرمایه 4 برابری در جریان مجمع عمومی عادی سالانه و فوق‌العاده، در میان بانک‌های کشور صعود کرد.

عصر بانک؛به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی با اشاره به تحقق افزایش سرمایه این بانک اظهار کرد: نسبت جمع درآمدهای بانک در سال‌93 به نسبت سال92، رشد 81درصدی داشته است و همچنین در بخش کسب سود خالص نیز بانک شهر به 79درصد رشد دست یافته است.

 

وی با بیان این که بانک شهر تا کنون در هیچ یک از شاخص‌های موردنظر بانک مرکزی در نقطه قرمز قرار نگرفته است، افزود: سرمایه بانک شهر سال‌ها در رقم 4هزار میلیارد ریال مانده بود که سال گذشته با رشد حدود دوبرابری به هشت هزار میلیارد ریال رسید و در سال جاری نیز با توجه به مجوزهای بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، این سرمایه به رقم 16هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

پورزرندی با اشاره به کسب رتبه نخست بانک شهر در بخش جذب سپرده در سال گذشته خاطرنشان کرد: از سال95 با فروش اموال و دارایی‌های این بانک و ارائه تسهیلات 4 و 5ساله، سود عملیاتی بانک محقق خواهد شد تا به این ترتیب روند رو به رشد موفقیت‌های بانک ادامه یابد.

مدیرعامل بانک شهر در ادامه تصریح کرد: علی رغم آن ‌که در تیرماه سال گذشته افزایش سرمایه بانک به 8هزار میلیارد ریال محقق شد، این سرمایه از دی‌ماه همان سال به بانک اختصاص یافت و در مدت چند ماه، بانک شهر موفق به دستیابی به چنین موفقیت‌هایی شد.

وی با تاکید بر اهمیت تداوم افزایش سرمایه گفت: تلاش داریم تا طی دو سال، سرمایه بانک به 20هزار میلیارد ریال افزایش یابد که قطعاً این روند رو به رشد می‌تواند موفقیت‌های آتی بانک را نیز در پی داشته باشد.  

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.