فرصت 3 ماهه بانک مرکزی به بدهکاران ارزی برای پرداخت بدهی

طبق بخشنامه بانک مرکزی،گیرندگان تسهیلات ارزی تا سه‌ماه فرصت دارند بدهی خود به قیمت روز گشایش را با بانک عامل تأدیه و یا تعیین تکلیف کنند.

عصر بانک؛ روابط عمومی بانک مرکزی، اعلام کرد: ماده (20) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در ارتباط با بدهکاران‌ارزی از محل حساب ذخیره ارزی به دولت  طی بخشنامه ای به شبکه بانکی ابلاغ شد.

 

در این بخشنامه آمده است:

با توجه به تصویب قانون «رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور» و انتشار آن در تاریخ 30/2/1394 از طریق روزنامه رسمی ج.ا.ا و لازم‌الاجرا بودن آن پس از 15 روز از تاریخ انتشار، تبصره (1) ماده (20) قانون مذکور مرتبط با بدهکاران ارزی از محل حساب ذخیره ارزی، به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می شود.

«گیرندگان تسهیلات موضوع این ماده از تاریخ ابلاغ این قانون تا سه‌ماه فرصت دارند تا بدهی خود به قیمت روز گشایش را با بانک عامل تأدیه و یا تعیین تکلیف کنند. بدهکارانی که مطابق این تبصره اقدام به تعیین تکلیف بدهی خود نموده باشند، مشمول تسهیلات این ماده هستند. تطابق شرایط این ماده با بدهکاران مزبور با تصویب کارگروه ملی و بر حسب ضرورت استانی می‌باشد. کلیه اقدامات قانونی و اجرایی توسط بانک های عامل تا ابلاغ آیین‌نامه اجرایی این ماده متوقف می‌شود».

شایان ذکر است با توجه به تبصره (2) ماده یادشده، آیین‌نامه اجرایی مربوطه پس از تصویب توسط هیات محترم وزیران و طی مراحل اداری متعاقباً به شبکه بانکی کشور ابلاغ خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.