افزایش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در شبکه بانکی کشور

بر اساس آخرین آمار دریافتی از شبکه بانکی، طی سال 1393 بالغ بر یک میلیون و 285 هزار و329 نفر از زوج های جوان از طریق سامانه قرض الحسنه ازدواج مبلغ 38 هزار میلیارد و 996 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

عصر بانک؛سپرده‌های قرض‌الحسنه که از سوی مردم بابت نیات خیرخواهانه در نظام بانکی سپرده‌گذاری می‌شود حسب تکالیف محوله قوانین بودجه سنواتی، مصوبات هیأت محترم دولت و دستورالعمل اجرایی قرض الحسنه اعطایی بانکها بابت اموری همچون تسهیل ازدواج جوانان، آزادسازی زندانیان در بند، هزینه های درمان بیماری، هزینه تحصیل، ساخت حمام روستایی، اشتغال‌زایی افراد محروم و … تخصیص می‌یابد.

 

همچنین افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی همانندکمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور نیز طی سال گذشته به میزان 9.552 میلیارد ریال از این تسهیلات به منظور تأمین شغل و اشتغال‌زایی بهره مند شده ا‌ند.

 

این گزارش می افزاید؛ با تلاش نظام بانکی و سپرده گذاری مردم، مبلغ 257 میلیارد ریال نیز برای آزاد سازی زندانیان معسر و نیازمند در محکومیت‌های مالی در مدت مشابه پرداخت شده است.

 

ضمناً با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از نیازهای مالی افراد کم درآمد، به نیازهای ضروری (از جمله درمان، بیماری و هزینه تحصیلی) مربوط می شود، شبکه بانکی در سال 1393 بیش از  5.221 میلیارد ریال از محل منابع قرض الحسنه خود را به این امور اعطا کرده است.

 

از سوی دیگر، با عنایت به اهمیت ارتقای سطح بهداشت از طریق احداث حمام های روستایی در مناطق کم‌برخوردار کشور، بانک‌های عامل در چارچوب منابع قرض الحسنه خود بیش از 268 میلیارد ریال نیز طی سال 1393 برای تعمیر مسکن و احداث حمام روستایی تسهیلات اعطاء کرده اند.

 

 

/باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.