پروژه‌های جدید برای ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از تدوین 94 پروژه برای اجرای مطلوب طرح ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح خبر داد.

عصر بانک؛محمد کاظم چقازردی در جلسه با اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک با اشاره به طرح ملی ادغام به عنوان مهمترین ماموریت بانک سپه، با اشاره تایید اقدامات صورت گرفته در این زمینه توسط رییس جمهور اظهار کرد: تهیه نرم افزار جامع بانکی امید و برنامه بانک برای حرکت بیشتر به سمت سودآوری از دیگر موضوعات اولویت‌دار بانک در سال جاری است.

 

وی با اشاره به بهبود جایگاه بانک سپه با ایجاد نرم افزار جامع بانک و رعایت برنامه زمان‌بندی مربوط به آن، افزود: الزامات حاکمیت شرکتی به عنوان یک قانون در دستور کار وزارت امور اقتصاد و دارایی است و به بانک‌ها نیز ابلاغ شده است که رعایت آن در این بانک هم ضروری است.

 

چقازردی گفت: رعایت الزامات حاکمیت شرکتی باعث خواهد شد جامعه از نحوه اداره بانک و فرآیندهای داخلی آن آگاه شوند. همچنین بخشی از هیات مدیره بانک با تفکیک وظایف از امور اجرایی محض فاصله می‌گیرد و در حوزه های تقویت ریسک، حسابرسی داخلی، حسابرسی سیستماتیک و سایر موارد فعال تر عمل می‌کنند.

 

او ایجاد کمیته‌های مختلف در بانک، تقسیم مسئولیت‌های هیات مدیره و تفکیک جایگاه مدیرعامل از رییس هیات مدیره را از شاخصه های حاکمیت شرکتی در بانک عنوان و خاطرنشان کرد: تفکیک جایگاه مدیرعامل و رییس هیات مدیره برای تقسیم بهتر وظایف است و تغییری در نگاه و اهمیت مسئولیت‌های محوله ایجاد نخواهد کرد.

 

مدیرعامل بانک سپه اظهار امیدواری کرد که با توجه به طرح ملی ادغام، بانک سپه با پرهیز از شتاب‌زدگی و تکیه بر خرد جمعی و همفکری اعضای هیات مدیره به تدریج در ذیل الزامات حاکمیت شرکتی قرار گیرد و با بررسی عملکرد بانک‌های ادغام شونده و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه آنها به بزرگترین و کارآمدترین بانک کشور تبدیل شود و در ردیف بانک‌های برتر جهان در افق چند ساله قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.