زمین گیر شدن بانک‌های انگلیسی

در طول پنج سال اخیر، یک سوم شعبات بانک‌های انگلیسی تعطیل شده‌اند.

عصر بانک؛به گزارش ایندیپندنت، از ژانویه 2015 تا اوت 2019 حدود 34 درصد کل شعبات بانکی انگلیس ( 3303 شعبه بانکی) در سراسر انگلیس بسته شده اند تا شمار شعبه های بانکی فعال در این کشور تا توت 2019 به 6549 شعبه کاهش یابد. از سوی دیگر طی این مدت تنها 49 شعبه جدید در سراسر انگلیس افتتاح شده است.

 
با افزایش مشکلات بخش بانکی انگلیس، فعالیت بانک‌ها در دیگر مناطق جزیره بریتانیا از جمله اسکاتلند نیز تحت تاثیر قرار گرفته است، به گونه‌ای که 45 بانک اکنون تنها دو روز در هفته و 11 بانک نیز تنها یک روز در هفته باز هستند.
 
در بین بانک‌های مختلف انگلیسی، بانک " آر بی اس" بیشترین کاهش تعداد شعبات بانکی را داشته است و 412 شعبه معادل 74 درصد کل شعبات خود در سراسر انگلیس را تعطیل کرده است. برخی از دیگر بانک‌های بزرگ انگلیسی نیز از روند مستثنی نبوده اند تا جایی که بانک " اچ اس بی سی" تعداد 442 شعبه و بانک " بارکلی" نیز 481 شعبه خود را تعطیل کرده اند. شمار شعبات بانکی " لیودز بانک" نیز در مقایسه با پنج سال پیش 404 عدد و بانک " سانتاندر" 294 عدد کمتر شده است.
 
در بین مناطق مختلف انگلیس، فعالیت بانکی بیش از همه در مناطق کمتر برخوردار تحت تاثیر قرار گرفته است به طور مثال حدود 80 درصد شعبات بانکی در مناطق کمتر توسعه یافته شمال شرقی تعطیل شده اند و این مساله بر دسترسی 98 هزار شهروند انگلیسی به خدمات بانکی تاثیر منفی گذاشته است. به تفکیک مناطق مختلف، شمار شعبات بانکی طی پنج سال اخیر در اسکاتلند 38 درصد، ولز 43 درصد و ایرلند شمالی 29 درصد کاهش یافته است.
 
جنی راس، کارشناس مسائل پولی گفت: شمارشعبات بانک‌های انگلیسی به طرز هشداردهنده ای رو به کاهش است و این مساله می تواند بخش زیادی از مردم انگلیس را با مشکلات زیادی در دسترسی به خدمات مالی و بانکی مواجه کند.
 
/ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.