برترین بانک‌های آلمانی کدامند؟

حدود 1800 بانک در حال حاضر در آلمان فعالیت دارند.

عصر بانک؛ موسسه " کورپوریت فایننس" در گزارش جدید خود به معرفی برترین بانک‌های آلمانی پرداخت. نظام بانکی درآلمان شامل بانک‌های خصوصی، عمومی و اتحادیه‌ای است. در حال حاضر حدود 1800 بانک در آلمان فعالیت دارند که 200 بانک خصوصی هستند. موسسه رتبه بندی " مودی" نظام بانکی آلمان را باثبات رتبه بندی کرده است. در ادامه با برترین بانک‌های آلمانی اشنا می‌شوید:

 
1-دویچه بانک
 
بزرگ‌ترین بانک آلمانی که در سال 1870 میلادی تاسیس شد و در بسیاری از مناطق جهان از جمله اروپا، آمریکا و آسیا- اقیانوسیه فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر فرانکفورت قرار دارد و 100 هزار نفر نیز در سراسر جهان استخدام آن هستند.
 
2- کومرتس بانک
 
یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های آلمانی که در سال 1870 میلادی تاسیس شد و در 50 کشور از سراسر جهان فعال است. مقر اصلی این بانک نیز در شهر فرانکفورت قرار دارد و 49 هزار نفر نیز در سراسر جهان استخدام آن هستند.
 
3- کا اف و بانک
 
یکی از بانک های دولتی آلمانی که در سال 1948 میلادی تاسیس شد. این بانک بیشتر در حوزه تامین مالی پروژه‌های مختلف در آلمان و اروپا فعالیت دارد. دو مقر اصلی این بانک در شهر فرانکفورت و برلین قرار دارند و 5900 نفر نیز در استخدام آن هستند.
 
4- دی زد بانک
 
این بانک آلمانی که در سال 2001  میلادی تاسیس شد و در آلمان، انگلیس، آمریکا، هنگ کنگ و سنگاپور فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر فرانکفورت قرار دارد و 29 هزار و 300 نفر نیز در سراسر جهان استخدام آن هستند.
 
5- یونی کردیت فرآینزبانک
 
یکی از بزرگ‌ترین بانک های آلمانی که در سال 1955 میلادی تاسیس شد و در بسیاری از مناطق جهان از جمله آلمان، انگلیس، ایتالیا، لوکزامبورگ، کانادا، آمریکا و آسیا- اقیانوسیه فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر مونیخ قرار دارد و 85 هزار نفر نیز در سراسر جهان استخدام آن هستند.
 
6- لندس بانک
 
یکی از بزرگ‌ترین بانک های آلمانی که در سال 1953 میلادی تاسیس شد و در بسیاری از مناطق جهان از جمله آلمان، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا فعال است. مقر اصلی این بانک در شهر فرانکفورت قرار دارد و 6000 نفر استخدام آن هستند.
 
/ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.