علت واریز نشدن یارانه افرادی که حذف نشده‌اند چیست؟

در ماه جاری همزمان با حذف تعدادی از یارانه بگیران، یارانه برخی دیگر نیز به حسابشان واریز نشد که پیگیری‌ها از مراجع ذیربط نشان داد که یارانه این افراد حذف نشده است.

عصر بانک؛ با شروع غربالگری یارانه‌بگیران، طبق اعلام دولت در شهریورماه سال جاری یارانه نقدی حدود 200 هزار خانوار حذف شده و به حساب آن‌ها واریز نشده است. این افراد برایشان پیامکی ارسال شد که بتوانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کنند.

 
اما از سویی دیگر برخی از افراد نه تنها یارانه دریافت نکردند، بلکه پیامکی هم برای آن‌ها ارسال نشد که بتوانند اعتراض خود را اعلام کنند و با این وجود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.
 
این در حالی بود که افرادی که پیامک دریافت نکرده‌اند نباید به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند چرا که تنها دریافت پیامک نشانه حذف از یارانه است.
 
وضعیت مبهم این گروه در شرایطی است که پیگیری‌ها از مراجع ذیربط نشان داد که یارانه این افراد حذف نشده است.
 
براساس توضیحات دریافتی، برخی افراد به دلیل تغییر حساب سرپرستان خانوار موفق به دریافت یارانه نشده‌اند، چرا که هر ماه اگر قرار بر تغییر سرپرست خانوار به هر دلیلی از جمله فوت و بدسرپرستی باشد باید افراد به بانک مراجعه کرده و تغییر حساب دهند. بر این اساس در ماه جاری برخی خانوار‌ها در زمان مشخص تغییر حساب نداده‌اند و فرایند آن انجام نشده است که یارانه به حسابشان واریز شود. از این رو یارانه شهریور برای آن‌ها به دلیل مشخص نبودن وضعیت حساب واریز نشده و از مهرماه مجددا دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افرادی که پیامک دریافت نکردند به هیچ عنوان نباید به دفاتر پیشخوان دولت برای اعتراض مراجعه کنند، چون این مشکل از ماه آینده رفع خواهد شد.
 
/ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.