این میلیاردرها از فقر مطلق به ثروت افسانه‌ای رسیدند

تمام میلیاردرهای جهان همیشه در رفاه و ثروت بزرگ نشده اند و در واقع خیلی از آن ها در فقر و تنگدستی زندگی کرده اند.

عصر بانک؛ به نقل از فوربز، همه میلیاردرها در پر قو بزرگ نشدند و در واقع خیلی از آن ها از هیچ شروع کردند و به اینجا رسیدند آن هم با تلاش ها، زمین خوردن ها و بلند شدن های مداوم.

 
هستند میلیاردرهایی که از هیچ به همه رسیدند، از فقر مطلق به ثروت باور نکردنی . 
 
10.گی لالیبرته
 
رئیس فعلی سیرک دو سولیل از ابتدا در این جایگاه نبوده است و برای رسیدن به اینجا از هیچ کاری ( خوردن آتش گرفته تا راه رفتن بر روی فلزهای داغ) دریغ نکرده است.
 
وی که اهل کانادا است، در مصاحبه‌ای می‌گوید:"‌ این فرصت را پیدا کردم تا از کبک به لس آنجلس بیایم و در آنجا برنامه های زیادی برگزار کردیم و همان جا بود که سیرک دو سولیل را راه انداختیم."
 
در حال حاضر دارایی این فرد 1 میلیارد و 200 میلیون دلار است.
 
 
9. آلن جری
 
آلن جری فرزند یک مهاجر روس است که پس از گذراندن مدرسه تصمیم گرفت به نیروی تفنگداران دریایی بپیوندد .بلومبرگ در این خصوص نوشت:" وی پس از خروج از نیروی دریای تصمیم گرفت تا باقی عمر خود را در تعمیر تلویزیون‌های خراب بگذراند."
 
در سال 1956 جری تصمیم گرفت که سرمایه 1500 دلاری را که از این طرق جمع کرده بوده است را صرف تاسیس کردن یک شرکت کابلی بکند.
 
این شرکت به عنوان کابلویژن معروف شد و در سال 1996 به قیمت 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به وارمر تایمر فروخته شد.
 
ارزش دارایی او در حال حاضر 1 میلیارد و 400 میلیون دلار است.
 
 
8. کنی تراوت
 
 پدر کنی متصدی بار بود و هزینه تحصیل و رفتن به دانشگاه اش را با فروختن بیمه عمرش تامین کرد.
 
وی بیشتر درآمدش را از طریق شرکت تلفن و ارتباطات اکسل که در سال 1988 تاسیس کرد به دست آورد و چند سال بعد شرکت خودش را به قیمت 3 میلیارد و 500 میلیون تومان با شرکت تله گلوب ادغام کرد.
 
ارزش دارایی او که در حال حاضر بازنشسته است 1 میلیارد و 400 میلیون دلار است.
 
 
7. محمد آلتراد
 
محمد در یک قبیله عشایری در سوریه به دنیا آمد و پدرش ، وی و  مادرش وی را رها کرده و محمد به دست مادربزرگش بزرگ شده و مادربزرگ وی، محمد را از تحصیل در مدارس منع می کرده است و وی به سختی و با زحمت خودش را به مدرسه می رساند و در آنجا به تحصیل می پردازد.
 
محمد زمانی که به فرانسه مهاجرت کرد نه زبان فرانسوی می دانست و تنها با خوردن یک وعده غذا روزش را می گذراند.
 
با تمام این سختی ها او توانست مدرک دکتری اش را در علوم کامپیوتری بگیرد و به عنوان رئیس در بسیاری از کمپانی های فرانسوی مشغول به کار شد به طوری که در حال حاضر رئیس یکی از بزرگترین شرکت های تولید نرم افزار کامپیوتری در فرانسه است.
 
ارزش دارایی های او در حال حاضر 2 میلیارد و 600 میلیون دلار است.
 
 
6. هاوارد شولتز
 
هاوارد شولتز، کارآفرین، اقتصاددان، سرمایه‌دار، نویسنده و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که از سال 1986 تا 2000 و بعد 2008 تا 2018 به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت استارباکس فعالیت می‌کرد.
 
وی در خصوص دوران کودکی اش می گوید:" من در زمان کودکی در طرفی زندگی می کردم که نه از پول خبری بود نه از امکانات و نه از تحصیلات و همیشه می خواستم از حصار ها بپرم و به آن طرف دیگر زندگی برسم."
 
وی در ادامه می گوید:" ممکن است که من در حال حاضر کروات بزنم و کت و شلوار بپوشم ولی همیشه خاطرم هست که از کجا به اینجا رسیدم و همین باعث می شود روحیه ای در من تقویت شود که هیچ غیر ممکنی در زندگی وجود ندارد."
 
شولتز در دانشگاه موفق به کسب بورسیه تحصیلی شد و پس از فارغ التحصیلی در آن شروع به کار در کافی شاپ استارباکس کرد که در آن زمان تنها 60  شعبه داشت. وی پس از کار کردن طولانی در کافی شاپ در سال 1987 به عنوان مدیر عامل آنجا انتخاب شد و در حال حاضر این کافی شاپ 16000 شعبه دارد.
 
ارزش دارایی های شولتز 2 میلیارد و 900 میلیون دلار است.
 
 
5.اپرا وینفری
 
اپرا گِیل وینفری تهیه‌کننده، هنرپیشه، مجری و برندهٔ جایزه اسکار و کاندیدای جایزه گلدن گلوب و بفتا و از مشهورترین و مطرح‌ترین مجریهای تلویزیونی آمریکا و جهان است.
 
وی در یک خانواده فقیر در می‌سی‌سی‌پی متولد شد ولی این اتفاق مانع او نشد تا بتواند از دانشگاه تنسی بورسیه تحصیلی دریافت کند و به اولین خبرنگار تلویزیون آمریکایی آفریقایی تبار در سن 19 سالگی تبدیل شود.
 
ارزش دارایی های او در حال حاضر 2 میلیارد و 900 میلیون دلار است.
 
 
4.جان پاول دجوریا
 
جان تا قبل از 10 سالگی برای حمایت از خانواده اش به فروش کارت های کریسمس و روزنامه مشغول بوده است. وی ناگهان برای ادامه زندگی به یتیم خانه فرستاده شد و تا زمانی که به ارتش بپیوندد عضو دسته و گروه جنایتکاران بوده است.
 
با 700 دلار کمپانی خودش را راه انداخت و برای فروش شامپو هایش در هر خانه را میزد و در ماشین اش زندگی می کرد و حالا یکی از بزرگترین کمپانی های شامپو سازی را دارد و همزمان در سایر صنایع ها نیز سرمایه گذاری می کند.
 
ارزش دارایی او در حال حاضر 3 میلیارد و 200 میلیون دلار است.
 
 
3. دوو وان شنگ
 
دو وان شنگ پس از اینکه از کره به آمریکا مهاجرت کرد برای اینکه بتواند پول کافی به دست بیاورد همزمان در سه شغل کار می کرده است.وی اولین مغازه لباس فروشی اش را در سال 1984 باز کرد و تا کنون این برند نزدیک به 800 شعبه لباس فروشی دارد.
 
ارزش تمام دارایی های او در حال حاضر 3 میلیارد و 300 میلیون دلار است.
 
 
2. کنت لانگون
 
وی برای اینکه بتواند پول شهریه دانشگاهش را پرداخت کند از انجام هیچ کاری دریغ نکرد و حتی خانواده اش خانه اشان را برای رهن گذاشتند.وی پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه به مدیریت امور مالی اشخاص زیادی پرداخت و سرانجام توانست به شرکت های بزرگ راه پیدا کند.
 
ارزش تمام دارایی های او در حال حاضر 3 میلیارد و 600 میلیون دلار است.
 
 
 
1. استیو بیسکیوتی
 
بلومبرگ در خصوص زندگی استیو بیسکیوتی در دوران کودکی می گوید:" استیو زمانی که 8 سال داشته است پدرش را از دست می دهد و برای ادامه تحصیل و پرداخت شهریه دانشگاهش همزمان با درس خواندن مشغول به کار می شود."
 
وی در حال حاضر صاحب شرکتی بزرگ است و ارزش تمام دارایی های وی به 4 میلیارد و 500 میلیون دلار می رسد.
 
 
/خبرآنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.