تاسیس مزارع استخراج بیت کوین در خرابه های صنعتی شوروی سابق

کارخانه های متروکه دوره شوروی سابق در روسیه با تاسیسات استخراج ارز مجازی جانی دوباره گرفته اند.

عصر بانک؛به نقل از یاهو فاینانس ، کارخانه های متروکه دوره شوروی سابق در روسیه با تاسیسات استخراج ارز مجازی جانی دوباره گرفته اند. کارخانه های بزرگ برق آبی سیبری که میراثی دیگر از شوروی سابق هستند، ماینرهای بیت کوین را با برق ارزان تشویق می کنند. قیمت مناسب و هوای سرد این منطقه، سیبری را به یک قطب بین المللی استخراج بیت کوین تبدیل کرده است. ماینر هایی از اروپا، آسیا و آمریکا در این مزارع مشغول شده اند.

 
ایستگاه برق آبی براتسک در شرق سیبری که طی جنگ سرد برای تقویت تولید در شوروی ساخته شده بود، حالا یک صنعت انرژی دیگر را تقویت می کند: استخراج بیت کوین.
 
چندین مزرعه بزرگ ماینینگ کار خود را در براتسک شروع کرده اند. براتسک یک شهر صنعتی در کنار رودخانه آنگارا است که ماینرها از دمای پایین آن بهره می برند تا هزینه خنک کردن دستگاه ها پایین بیاید.
 
براتسک نمونه ای از مناطقی است که ویرانه های امپراتوری شوروی سابق در آن تبدیل به خاکی حاصلخیز برای گل های عجیب امروزی شده اند. پس از فروپاشی شوروی سابق، بخش هایی از مناطق وسیع و اکثراً صنعتی آن  در آشوب های اقتصادی نابود و بسیاری کارخانه ها بسته شدند. در سال‌های اخیر ماینرها از برخی از این خرابه ها استفاده کرده اند.
 
دیمیتری اوزرسکی، مدیر عامل شرکت ماینینگ الکتروفارم گفت:« مازاد تولید برق در روسیه بخاطر بسته شدن برخی از کارخانه های زمان شوروی و بهینه شدن مصرف انرژی در روسیه، بالاست».
 
وی ادامه داد:« مزارع استخراج بیت کوین در سراسر روسیه در حال حاضر از 600 مگاوات ظرفیت برق بهره می برند که تقریباً 10 درصد کل 7 گیگاوات برقی است که شبکه بیت کوین را در سراسر جهان حمایت می‌کند». مزارع بیت کوین چین که قطب ماینینگ جهان نامیده می شود در مقایسه با روسیه 60 درصد کل برق شبکه بیت کوین جهان را تشکیل می دهند.
 
سیبری هنوزهم تولیدات صنعتی بسیاری مانند فلزات و چوب دارد ولی کارخانه هایی که متروکه رها شده‌اند، زمین ها و زیر ساخت برق این کشور همه آماده اند تا ماینرها از آنها استفاده و این منطقه را به قطب بین المللی ماینینگ تبدیل کنند.
 
برق در سیبری که بیشتر توسط نیروی برق آبی تولید می شود، حدود 4 سنت در هر کیلو وات ساعت هزینه دارد و ارزانتر از میانگین قیمت 7 تا 8 سنت برق در روسیه است.
 
ارز مجازی هیچ موقعیت قانونی در روسیه ندارد بنابراین شامل قوانین مالیات و اوراق بهادار نمی شود.
 
/ تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.