پهپادهای آمازون علاوه بر تحویل کالا نگهبانی می دهند

شرکت آمازون قصد دارد از پهپادهای خود نه تنها برای تحویل اقلام خریداری شده توسط کاربران، بلکه برای فعالیت های کنترل و نگهبانی نیز استفاده کند و از این بابت از مشتریان پول دریافت کند.

عصر بانک؛به نقل از رویترز، این شرکت اختراعی را نیز در همین رابطه در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا به ثبت رسانده است.

 

پهپادهای یادشده قادر به ضبط تصاویر ویدئویی از املاک کاربر به منظور جمع آوری اطلاعات و تحلیل داده های مذکور هستند. از این داده ها می توان برای کشف هرگونه دزدی یا تلاش برای سرقت استفاده کرد.

 

کیفیت تصاویر ضبط شده تا بدان حد بالا خواهد بود که از طریق آنها شکسته شدن پنجره، وقوع آتش سوزی، باز ماندن درب پارکینگ و غیره در طول روز قابل کشف خواهد بود.

 

پهپادهای یادشده از فناوری خاصی برای شناسایی دقیق محیط جغرافیایی که باید مورد کنترل و بررسی قرار بگیرد، برخوردار هستند و می توانند یک مرز مجازی را برای انجام فعالیت های خود ترسیم کنند. بنابراین هرگونه تصویر یا داده ای که از خارج از محیط جغرافیایی مشخص شده جمع آوری شود به طور خودکار پاک شده یا تار می شود تا حریم شخصی افراد و امنیت آنها محفوظ باقی بماند.

 

آمازون اعلام کرده ظرف ماه های آینده تحویل کالا با پهپاد را در آمریکا آغاز می کند و کالاهای خریداری شده بدین شیوه ظرف مدت حداکثر نیم ساعت تحویل داده می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.