افزایش حملات هکری گسترده توسط دولت‌ها برای سرقت داده‌های حساس

بررسی‌های مؤسسه وریزون نشان می‌دهد در سال جاری میلادی 23 درصد از کل حملات سایبری جهان توسط دولت‌ها انجام شده، حال آنکه این رقم در سال گذشته میلادی تنها 12 درصد بود.

عصر بانک؛به نقل از زددی نت، دوازدهمین گزارش سالانه مؤسسه وریزون در مورد امنیت سایبری جهان که بر مبنای بررسی 41 هزار رویداد در این حوزه تهیه شده، حاکیست که تلاش دولت‌ها برای انجام حملات سایبری گسترده روز به روز در حال افزایش است.

 

در این گزارش تصریح شده یک چهارم حملات سایبری باهدف جاسوسی صورت می‌گیرد و مدیران اجرایی ارشد هدف اصلی این حملات هستند. حساب‌های این افراد در شبکه‌های اجتماعی نیز یک هدف عمده برای مهاجمان سایبری محسوب می‌شود. همچنین استفاده از باج افزار برای قفل کردن داده‌ها و باج گیری نیز رو به افزایش بوده و هم اکنون 24 درصد از کل بدافزارهای مورد استفاده برای حمله سایبری از این نوع است.

 

همچنین داده‌های هک شده حساب‌های کاربری ایمیل مبتنی بر خدمات کلود و اطلاعات مسروقه کارت‌های اعتباری از جمله ابزار مورد استفاده هکرها برای تسهیل و پیشبرد حملاتشان محسوب می‌شود. از سوی دیگر پیکربندی غلط شبکه‌های رایانه‌ای و سخت افزارهای مورد استفاده در آنها و انتشار اطلاعات مربوط به آسیب‌های نرم افزاری دو سرنخ دیگری است که به هکرها برای موفقیت یاری می‌رساند.

 

در حال حاضر کسب سود مالی مهم‌ترین انگیزه حملات هکری در جهان محسوب می‌شود و 71 درصد از حملات مذکور به همین علت انجام می‌شود، کسب برتری استراتژیک هم انگیزه انجام 25 درصد از این حملات است. همچنین 69 درصد از نفوذهای هکری از خارج از سازمان‌ها و مجموعه‌ها صورت می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.