زمان حمله هکری به سرورهای تازه نصب شده به زیر یک دقیقه رسید

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد جنایتکاران سایبری تنها در عرض کمتر از یک دقیقه، رایانه‌های سرور تازه نصب شده را شناسایی و حملات هکری خود را به آنها آغاز می‌کنند.

عصر بانک؛به نقل از زددی نت، همین مساله ضرورت ایمن سازی سرورها را که از آنها به طور گسترده برای میزبانی سایت‌ها، ارائه خدمات کلود و غیره استفاده می‌شود را آشکار می‌سازد.

 

محققان شرکت امنیتی سوفوس با بررسی پایگاه‌های داده مشهور و پرطرفدار جهان در ده کشور جهان در آمریکا، اروپا، استرالیا و آسیا توانسته اند به این نتیجه برسند. هکرها معمولاً تلاش می‌کنند به شیوه‌های مختلف به فایل‌های ذخیره شده بر روی سرورها دسترسی پیدا کنند و از این طریق راه نفوذ خود را به سایت‌ها و سرویس‌های بیشتری بگشایند.

 

در میان سرورهای مورد بررسی قرار گرفته در کشورهای مختلف، سائوپائولو در برزیل اولین سروری بود که مورد حمله قرار گرفت و تنها 52 ثانیه بعد از راه اندازی هکرها به سراغ آن رفتند.

 

دومین سرور مورد حمله در اوهایو قرار داشت که در عرض 4 دقیقه و 46 ثانیه به آن حمله شد. سرورهای کالیفرنیا و پاریس به ترتیب بعد از 14 و 17 دقیقه مورد حمله قرار گرفتند و سرورهای واقع در سیدنی، سنگاپور، بمبئی، فرانکفورت، لندن و ایرلند در رتبه‌های بعدی بودند.

 

از همین رو کارشناسان امنیتی به مدیران شبکه‌ها توصیه می‌کنند قبل از راه اندازی سرورها، حتماً تنظیمات امنیتی دقیقی را بر روی آنها اعمال کرده و در استفاده از کلمات عبور پیش فرض به طور جدی خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.