مصباحی‌مقدم: احتمال تصویب نشدن fatf قوی‌تر شد

عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: تروریستی نامیدن سپاه پاسداران که مظهر انقلاب اسلامی و مورد اعتماد مسوولان نظام است، یک معنای واضح دارد و حکایت از بغض و کینه آمریکا و استکبار جهانی نسبت به دستاوردهای سپاه پاسداران و جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته است.

عصر بانک؛مصباحی مقدم در مورد قراردادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا گفت: این کار آمریکا به معنی اوج دشمنی با انقلاب اسلامی و ملت ایران است و تروریستی نامیدن سپاه پاسداران که مظهر انقلاب اسلامی است و مورد اعتماد ملت ایران و مسوولان نظام است یک معنای بسیار واضحی دارد و حکایت از بغض و کینه آمریکا و استکبار جهانی نسبت به دستاوردهای سپاه پاسداران و نظام جمهوری در 40 سال گذشته است.

 

وی افزود: ما قانونی در مجلس شورای اسلامی را در گذشته تصویب کردیم که هر اقدام خصمانه‌ای از سوی دشمن موجب عمل متقابل و مقابله به مثل از ناحیه ایران شود.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: خوشبختانه در خبرها دیدم که وزیر امور خارجه نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند و از رئیس شورای عالی امنیت ملی خواسته‌اند که نسبت به این اقدام واکنش نشان دهند و حرکت مقابله به مثل را در مورد ارتش آمریکا که در منطقه ما پایگاه دارند، انجام دهند و آن‌ها را تروریست بشناسند.

 

مصباحی مقدم ادامه داد: این کار در حوزه شورای عالی امنیت ملی کشور است و آن‌ها بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبری و قوانین مصوب مجلس باید گام متقابل را بردارد. وی تصریح کرد: در خبرها آمده بود که کمیسیون امنیت ملی طرحی را آماده کردند که در صورت این اقدام آمریکا تصویب شود.

 

مصباحی مقدم با اشاره به اقدام مجمع تشخیص در این موضوع گفت: این کار در حوزه مجمع تعریف نمی‌شود چرا که مجمع سیاست گذار است و قانون گذار نیست.وی خاطرنشان کرد: قطعا این اقدام آمریکا موضع اعضای مجمع در مورد fatf را مستحکم و تقویت می‌کند و احتمال تصویب نکردن آن قوی‌تر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.