استارت‌آپ‌ها هفته‌ای 10 درصد رشد می‌کنند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهور با بیان اینکه عدم موفقیت استارت‌آپ‌ها به دلیل کمبود اعتبارات نیست، گفت: استارت‌آپ‌ها اگر ایده‌های خوبی داشته باشند سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری رغبت نشان می‌دهند.

عصر بانک؛سورنا ستاری صبح پنج‌شنبه در رویداد فن‌آورد، با اشاره به وجود استارت‌آپ‌های موفق در کشور عنوان کرد: در ایران استارت‌آپ‌هایی وجود دارند که هفته‌ای 10 درصد رشد می‌کنند، این استارت‌آپ‌ها می‌توانند آینده‌ای روشن داشته باشند و به اقتصاد کشور نیز کمک کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه استارت‌آپ‌هایی که رشد چندانی ندارند قطعا ایده خوبی نداشته‌اند، ادامه داد: مشکل اصلی این شرکت‌ها ربطی به کمبود اعتبار و سرمایه ندارد چراکه فعالیت استارت‌آپ‌ها بر پایه ایده خوب توسعه می‌یابد. ستاری اضافه کرد: اگر ایده یک استارت‌آپ خوب و خلاقانه باشد و هفته‌ای 7 تا 10 درصد رشد داشته باشد سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در آن رغبت نشان خواهند داد. وی ادامه داد: نیروی انسانی سرمایه اصلی اقتصاد دانش‌بنیان است و تامین این نیروی متخصص توسط یک استارت‌آپ قابل تحسین خواهد بود. وی با اشاره به اینکه نیروی متخصص جایگزینی ندارد، خاطر‌نشان کرد: نیروی متخصص کسی است که جایگزینی ندارد، بنابراین معرفی چنین نیروهای متخصص و ماهری به شرکت‌های خصوصی یک کار علمی و ارزشمند است. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین اضافه کرد: معرفی 10 هزار نفر نیروی متخصص در سال به شرکت‌های دانش‌بنیان یک کار مهم و با اثرگذاری بالا برای کشور و جوانان است. ستاری ادامه داد: نیروی توانمند و دارای دانش تخصصی به راحتی پیدا نمی‌شود و جایگزینی هم ندارد، بنابراین باید قدر چنین رویدادهای علمی و خلاقانه‌ای را بدانیم.رویداد فن آورد مجموعه رقابت‌هایی است که از سال 93 توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف برگزار می‌شود. هدف این رویداد حل مسائل شرکت‌ها و سازمان‌ها به دست متخصصان و نخبگان از طریق ارتباط صنعت با دانشگاه است. این رویداد تا‌کنون توانسته ده‌ها مساله توسط 30 هزار شرکت‌کننده را حل کند و اقدام به اعطای 5 میلیارد ریال جوایز نقدی کرده است.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.