ترازنامه سال 96 بانک مرکزی تصویب شد

ترازنامه بانک مرکزی مربوط به سال مالی منتهی به اسفند 1396 امروز (دوشنبه) در مجمع عمومی این بانک که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، بررسی و به تصویب اعضا رسید.

عصر بانک؛پنجاه و هشتمین مجمع عمومی بانک مرکزی صبح امروز با حضور اعضای مجمع، رئیس کل، قائم مقام و دیگر اعضای هیات عامل بانک مرکزی در ساختمان میرداماد برگزار شد و پس از بررسی ترازنامه ارایه شده، به تصویب رسید.

 

بر اساس قانون پولی و بانکی کشور، مجمع عمومی بانک مرکزی از ارکان این بانک به حساب می آید که رئیس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه 2 نفر از وزیران به انتخاب هیات وزیران، اعضای آن را تشکیل می دهند و اعضای سایر ارکان بانک و مدیران می توانند در جلسه ها و مذاکره های آن بدون حق رای شرکت کنند؛ ریاست مجمع عمومی با رییس جمهوری است.
 
در دولت دوازدهم وزیران نفت و صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیران عضو مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی هیات وزیران انتخاب شده اند.
 
مهمترین وظایفی که قانون بر عهده مجمع عمومی نهاده، رسیدگی و تصویب ترازنامه بانک مرکزی، تصمیم گیری درباره گزارش های هیات نظارت بانک مرکزی و تصمیم گیری درباره پیشنهاد تقسیم سود ویژه آن است.
 
در جلسه امروز نیز طبق روال سال های گذشته رئیس کل و دیگر اعضای هیات عامل بانک مرکزی نیز حضور داشتند و گزارشی از وضعیت اقتصادی، شاخص های کلان اقتصادی کشور و اقدام های انجام شده در حوزه سیاست گذاری های پولی، مالی و ارزی را به اطلاع رییس جمهوری و دیگر اعضای مجمع عمومی بانک رساندند.
 
پس از تصویب ترازنامه بانک مرکزی، قرار است حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری در جمع مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و کارکنان بانک مرکزی حضور یابد.
 
/ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.