چه کسب‌و‌کارهایی مجاز هستند سه ماه اقساط وام‌های بانکی را پرداخت نکنند؟

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مصادیق کسب‌وکارهایی که مشمول سه ماه تعویق اقساط وام‌هایشان خواهند بود را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در پی‌مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص کمک به صاحبان کسب‌وکارهایی که به دليل شرايط ناشی از شيوع ويروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده‌اند، مصادیق کسب‌وکارهای مشمول که به تصویب کمیته منتخب دولت رسیده است اعلام شد.

عناوين بخش‌ها و رسته‌های کسب‌وکارهایی که به طور مستقيم از بيماری کرونا دچار بيشترين آسيب شده‌اند و شامل امکان بهره‌مندی از تعویق پرداخت تسهیلات در اسفند ۹۸ و دو ماهه اول سال ۹۹ شده اند، به شرح زیر است:

1. مراکز توليد و توزيع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی، تالارهای پذيرايی، قهوه‌خانه‌ها، اغذيه فروشی‌ها (و موارد مشابه به تشخيص وزارت صنعت، معدن و تجارت)

2. مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذيرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی و پذيرايی و تفريحی و خدماتی بين‌راهی (و موارد مشابه به تشخيص وزارت ميراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی)

3. حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ريلی و دريايی

4. دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری

5. توليد و توزيع پوشاک

6. توليد و توزيع کيف و کفش

7. مراکز توزيع آجيل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبميوه

8. مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفريحی

9. مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی

10. مراکز توليد، توزيع و فروش صنايع دستی

گفتنی است مراتب به قيد فوریت به تمامی واحدهای بانک‌‌‌‏‌ها و مؤسسه اعتباری غيربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقيق به عمل می آيد.

یادآور می شود اقساط وام‌های قرض الحسنه کلیه اشخاص بدون قید و شرط به مدت سه ماه به تعویق خواهد افتاد و بانک‌ها موظف به اجرای این بخشنامه هستند.

  ناهماهنگی بانک‌ها با بانک مرکزی؛ چرا بانک‌ها از بانک مرکزی حرف‌شنوی ندارند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید