کرونا انبار فروشگاه‌های آنلاین را خالی کرد

افزایش خریدهای اینترنتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای را در تنگنای تأمین نیاز مشتریان قرار داد. به گفته مسئول روابط عمومی یکی از ‏سوپرمارکت‌های بزرگ آنلاین، حجم سفارش از فروشگاه آنها طی یک هفته اخیر افزایش ٧٠‌درصدی داشت و نسبت به همین موقع در سال گذشته چهار برابر بیشتر شده است. از آنجایی که به افرادی که کوچک‌ترین علایم را داشته باشند اجازه ورود نمی‌دهند با ‏مشکل کمبود نیرو مواجه شده‌اند.

افزایش خریدهای اینترنتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای را در تنگنای تأمین نیاز مشتریان قرار داد. به گفته مسئول روابط عمومی یکی از ‏سوپرمارکت‌های بزرگ آنلاین، حجم سفارش از فروشگاه آنها طی یک هفته اخیر افزایش ٧٠‌درصدی داشت و نسبت به همین موقع در سال گذشته چهار برابر بیشتر شده است. از آنجایی که به افرادی که کوچک‌ترین علایم را داشته باشند اجازه ورود نمی‌دهند با ‏مشکل کمبود نیرو مواجه شده‌اند.

این روزها تقریبا همه چیز تحت‌ تأثیر شیوع کروناست. در چنین شرایطی برای قطع شدن ‏زنجیره بیماری «کووید ١٩» کارشناسان بهداشت و پزشکان توصیه می‌کنند مردم از رفتن به فروشگاه‌های ‏زنجیره‌ای و حتی سوپرمارکت‌ها که بنا بر گفته مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا یکی از کانون‌های شیوع ‏این بیماری است، خودداری کنند.

همین موضوع باعث شده اغلب مردم به خریدهای آنلاین از اپلیکیشن‌‏ها و سایت‌های موجود در این حوزه روی بیاورند. به همین سبب کرونای چینی هر چند روی کسب‌وکارهای ‏زیادی تأثیر منفی گذاشته اما در مقابل رونق عجیبی به کسب و کارهای آنلاین  داده است و از همین رو برخی از مردم بیش از نیاز طبیعی خود خرید می‌کنند و با این اقدام بار بیش از ‏اندازه‌ای به سیستم تأمین و توزیع کالا‌ها در این فروشگاه‌ها وارد می‌آورند. این همه سبب شده تا برخی سوپرمارکت‌‏های اینترنتی با دو چالش روبه‌رو شوند، یکی کمبود کالا و مشکل تأمین آن و دیگری ارسال سفارش‌ها به ‏درمنازل مردم.

کمبود کالاهای اساسی در سوپرمارکت‌های آنلاین

کافی است سری به فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ و معروف بزنید. در اغلب آنها کالاهای پروتئینی مثل مرغ، ‏گوشت، ماهی و حتی سوسیس و کالباس موجود نیست. حتی در برخی از این سوپرمارکت‌های آنلاین ‏کالاهایی مثل برنج و روغن هم موجود نیست و دلیل این موضوع خرید بیش از اندازه مردم است.

مسئول ‏پشتیبانی یکی از این سوپرمارکت‌ها به خبرنگار «شهروند» می‌گوید:  «هر سال در اسفند ماه خرید کالا‌های ‏شوینده، دستمال کاغذی و… طبیعی بود اما خرید اقلامی مانند برنج و روغن آن هم برای سه ماه غیر طبیعی ‏است‎. حجم سفارش کالاهایی مثل مرغ، گوشت و ماهی هم افزایش زیادی داشته و موجودی فروشگاه ما به ‏پایان رسیده است. این افزایش خرید مردم برای خودمان هم جای تعجب داشت و ‏اصلا پیش‌بینی نمی‌کردیم بخواهند به اندازه سه ماه مصرف خود خرید کنند.»

  آیا راهکاری برای دریافت کالای اینترنتی با کیفیت وجود دارد؟

به فروشگاه اینترنتی دیگری مراجعه می‌‏کنم، این سوپرمارکت آنلاین هم مثل اغلب هم‌صنفان خود کالاهای خوراکی اساسی مثل روغن، ‏برنج،‌گوشت و مرغ و ماهی را موجود ندارد. با پشتیبانی تماس می‌گیرم و زمان موجود شدن کالاها را می‌‏پرسم که جوابی جز هیچ چیز مشخص نیست را می‌شنوم. پشتیبانی این سوپرمارکت با اکراه به سوالاتم ‏پاسخ می‌دهد و می‌گوید: «آن قدر مردم بیش از نیاز خود خرید کرده‌اند که انبار خالی شده است. چون برای ‏این وضع آمادگی نداشتیم هنوز نتوانستیم موجودی‌مان را افزایش دهیم  و مشخص نیست چه زمانی ‏این اتفاق رخ می‌دهد.»‏

اختلال در ارسال سفارش‌های مشتریان مجازی

کمبود کالا و خالی شدن انبار سوپرمارکت‌های آنلاین تنها مشکل این روزهای این کسب‌وکار اینترنتی ‏نیست. دو – سه روزی می‌شود که این فروشگاه‌های آنلاین با اختلال در ارسال مواجه هستند. حتی برخی از ‏این سوپرمارکت‌ها ثبت سفارش هم انجام نمی‌دهند و سفارش نمی‌گیرند. مسئول روابط عمومی یکی از ‏سوپرمارکت‌های بزرگ آنلاین درباره این که چرا مشتریان نمی‌توانند سفارش خود را ثبت کنند به «شهروند» ‏توضیح می‌دهد: «حجم سفارش از فروشگاه ما طی یک هفته اخیر افزایش ٧٠‌درصدی داشت و می‌توان ‏گفت نسبت به همین موقع در‌ سال گذشته چهار برابر بیشتر شده است.»

او همچنین می‌گوید: از آنجایی که هر روز هم در حال معاینه ‏همکاران‌مان هستیم و به افرادی که کوچک‌ترین علایم را داشته باشند اجازه ورود نمی‌دهیم با ‏مشکل کمبود نیرو مواجه شده‌ایم. همین موضوع باعث شده برای ارسال کالاها با مشکل روبه‌رو شویم و ‏موقتا نتوانیم ثبت سفارش‌ها را انجام دهیم. البته تأکید می‌کنم که موقتا و سعی داریم با تلاش زیاد ‏مشکلات را برطرف کرده و کالاهای مورد نیاز مردم را به دست‌شان برسانیم، چون وظیفه داریم جلوی خروج ‏مردم از خانه‌هایشان را بگیریم و کالاها را با رعایت اصول بهداشتی به دست آنها برسانیم. در حال حاضر علاوه بر کمبود کالا با مشکل ارسال هم دست‌و‌پنجه نرم می‌کنیم. تعداد پیک‌هایی که ‏داریم در شرایط فعلی پاسخگوی سفارش‌ها نیستند و همین باعث شده سفارش‌ها دیرتر به دست مشتریان ‏برسد.»

اختلال در ارسال کالاها گریبان همه سوپرمارکت‌های اینترنتی را گرفته است. آنها حتی اگر هم ‏موجودی انبارهای خود را تکمیل کنند برای ارسال با دردسرهای زیادی مواجه هستند. افزایش سفارش‌ها و ‏بی‌رغبتی برخی از پیک‌ها و رانندگان برای کار کردن در شرایط نگران‌کننده این روزها باعث ایجاد اختلال ‏در ارسال سفارش‌ها به مشتریان مجازی شده است.

  خدمات پرداخت الکترونیک سداد به کسب‌وکارهای نوآور

سرپرست یکی از این فروشگاه‌های بزرگ آنلاین هم ‏با بیان این که حتی از سازمان تاکسیرانی برای ارسال سفارش‌های مردم کمک خواسته گفته است: «در جلسه ‏اخیر ستاد کرونای شهرداری تهران از سازمان تاکسیرانی خواستیم که تعدادی تاکسی برای ارسال کالا در اختیار ‏ما قرار دهد اما سفارشات بیش از حد تصور است به همین دلیل برای ارسال کالا مشکل داریم. حتی با برخی ‏از نرم‌افزارهای حمل‌ونقلی برای ارسال سفارشات مشتریان رایزنی‌هایی داشته‌ایم تا بتوانیم کالاهای مورد ‏نیاز مردم را به دست آنها برسانیم.»

به نظر می‌رسد با ادامه شرایط فعلی مشخص نیست چه زمانی ‏مشکلات سوپرمارکت‌های آنلاین برای تأمین زنجیره نیاز مردم مرتفع شود، یا باید منتظر ماند تا موج شیوع ‏کرونا عقب‌نشینی کند، یا روند تأمین و توزیع صورت دیگری به خود بگیرد یا حداقل آن که برخی از مردم ‏دست از دامن شایعات بردارند تا از فشار بیش‌ از ظرفیت بر دوش این فروشگاه‌ها کاسته شود.

تعطیلی فروشگاه‌های مواد غذایی شایعه است

عباس قبادی، معاون وزیر صمت گفت: «تولید، تأمین و توزیع کالا‌های اساسی و اقلام بهداشتی ‏مورد نیاز مردم در انبارها وجود دارد‎.»

او افزود: «در ستاد تنظیم بازار دوباره وضع بازار بررسی شد تا به‌ موقع اقلام مورد نیاز ‏مردم به دست‌شان برسد و مردم از خریدهای احساسی اجتناب کنند.»

قبادی با توصیه به مردم که از هجوم به فروشگاه‌ها خودداری کنند، گفت: «اقدام ناگهانی برای خرید ‏علاوه بر تراکم جمعیت باعث افزایش قیمت‌ها هم می‌شود‎.»

قبادی از مردم درخواست کرد تحت‌ تأثیر ‏فضای مجازی قرار نگیرند و گفت: «با اصلاح فرهنگ مصرف به‌ موقع و به‌ اندازه برای خانواده خرید ‏کنیم‎.»

قبادی با بیان این که تأمین و عرضه مواد خورد و خوراک مردم تعطیل‌شدنی نیست، گفت: «میادین میوه‌ و ‏تره‌بار بر‌ خلاف سال‌های گذشته، در ایام نوروز هم فعالیت می‌کنند؛ به‌ جز روز اول سال‎.»

/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید