همکاری مشترک توسن و GSS در حوزه ربات‌های هوشمند بانکی و استقرار سامانه‌های هوش مصنوعی

شرکت توسن و GSS، به عنوان توسعه‌دهندگان راهکارهای بانکی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بر پایه هوش مصنوعی در طی یک همکاری مشترک در حال آماده‌سازی ورود ربات‌های هوشمند با اتکا بر هوش مصنوعی به حوزه کسب‌وکارهایی بانکی هستند.

معین حسینی، مدیر پروژه این طرح می‌گوید: «این پروژه که SMARTWAY نام دارد یکی از شاخه‌های راهکار جامع Omni Channel فرایندی توسن و جهت اتصال ماشین‌ها و ربات‌های هوشمند به موتور فرآیندی Omni channel توسن است. این رویکرد موجب می‌شود تا مشتریان بانک از طریق ربات هوشمند بر پایه هوش مصنوعی در کنار سایر کانال‌های دیجیتالی که تاکنون در اختیار داشته اند امکان ارتباط فرایندی با سرویس‌های بانکی را به دست آورند.»

به گفته حسینی این پروژه تلاش دارد تا با استفاده از هوش مصنوعی برای اولین بار یک بازیگر ( اکتور) غیر انسان را در تعریف فرایندهای بانکی درگیر نماید. از آنجا که این فرایندها به موتور طراحی فرایند TSB+ توسن متصل است، محدودیتی برای استفاده از این ربات در فرایندها و سرویس‌های مختلف بانکی وجود ندارد.

به ثمر رساندن این پروژه می‌تواند سرآغازی جدید برای استفاده واقعی از هوش مصنوعی و ربات در بانکداری ایران و روندی جدید در تحول دیجیتال کشور باشد.

  آیا بانک‌ها از عهده چالش‌های هوش مصنوعی برمی‌آیند؟
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.