ایلان ماسک چقدر بیت‌کوین دارد؟

مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ایکس که ارزش خالص دارایی‌های او ۴۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، در جدیدترین اظهارنظر خود در توییتر از اینکه چه میزان بیت‌کوین دارد، پرده برداشت.

جدیدترین اظهارنظر ماسک درباره بیت‌کوین

به گزارش دکریپت، «ایلان ماسک» کارآفرین میلیاردر آمریکایی در توییتر به جهانیان گفت که چه مقدار بیت‌کوین در اختیار دارد که با توجه به میزان دارایی‌های او و صحبت‌هایی که قبلا راجع به رمزارزها و به‌خصوص بیت‌کوین کرده بود، تا حدودی عجیب است. وی که با ۴۰ میلیارد دلار دارایی خالص یکی از ثروتمندترین مردان جهان است، فاش کرد که تنها ۲۵/ ۰ بیت‌کوین در اختیار دارد که درحال‌حاضر تنها حدود ۲۵۰۰ دلار ارزش دارد.

ماسک که پیش از این درباره فایده رمزارزها اظهارنظر کرده بود، اکنون با فاش کردن مقدار بیت‌کوینی که در اختیار دارد، باعث شده است تا شخصیت‌های بزرگ در رمزارزها با آن شوخی کنند. «تایلر وینکلووس» مدیرعامل شرکت تبادل رمزارز مستقر در نیویورک موسوم به «جمینی» از ماسک پرسید، با این حساب چگونه می‌خواهد هزینه‌های خود را در مریخ بپردازد که به برنامه‌های ماسک برای بردن انسان به سیاره مریخ اشاره داشت.

«آری پائول» بنیان‌گذار شرکت رمزارزنگاری Block Tower Capital نیز با مقدار بیت‌کوین کمی که این میلیاردر در اختیار دارد، شوخی کرد. همچنین «فرانسیس پولیوت» مدیرعامل یک شرکت تبادل بیت‌کوین در کانادا به ماسک گفت: هر چیزی بهتر از صفر است! ایلان ماسک هنوز در واکنش به این افراد اظهارنظری نکرده است.

نگرانی ماسک نسبت به استفاده خلافکاران و مجرمان از بیت‌کوین

وی در ماه ژانویه به شنوندگان یک پادکست گفت که فکر می‌کند بیت‌کوین بسیار هوشمندانه طراحی شده است و گفت که رمزارزها می‌توانند به‌طور موثر جایگزینی برای پول نقد باشند، اما نسبت به استفاده خلافکاران و مجرمان از آن ابراز نگرانی کرد.

ماسک همچنین در ماه مارس اعتراف کرد که رمزارز مورد علاقه وی، Dogecoin بوده است. ماسک با جدل‌ها و آشوب به پا کردن‌های توییتری غریبه نیست و تاکنون بابت اظهارنظرهای خود در توییتر بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. به‌عنوان مثال، اظهارنظر عجیبش در مورد اینکه سهام تسلا به اندازه ارزش فعلی خود نمی‌ارزد، موجب از دست رفتن میلیاردها دلار و سقوط ارزش سهام تسلا شد. اما این جدیدترین اظهارنظر ماسک درباره بیت‌کوین روی قیمت آن تاثیر داشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید