اعلان جنگ به بیت‌کوین در ایالات متحده

بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی “گلدمن ساکس” اعلام کرد رمزارزها از جمله بیت‌کوین در واقع سرمایه تمام و کمال نیستند.

بیانیه گلدمن ساکس در مورد رمزارزها

به گزارش اسپوتنیک به نقل از CNBC، سرمایه‌گذاران در ایالات متحده و در سراسر جهان بیانیه گلدمن ساکس در مورد رمزارزها را به عنوان اعلان جنگ به این ابزارمالی پرطرفدار (بیت‌کوین) تلقی کردند. استدلال اصلی که گلدمن ساکس مطرح کرده این است که بیت‌کوین برخلاف سهام، اوراق قرضه و سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری کلاسیک گردش پایدار پول را تأمین نمی‌کند.

به گفته تحلیلگران بانک “گلدمن ساکس”  ، اصلی‌ترین خصوصیات رمزارزها که مشتریانشان را به استفاده از آنها ترغیب می‌کند، غیرمتمرکز بودن آنها و ایمنی پرداخت‌ها از طریق آنهاست اما این برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه در زمینه سرمایه‌گذاری کافی نیست.

آنها همچنین به جذابیت ارزهای رمزپایه برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دلیل نوسانات زیاد در ارزش آنها اشاره می‌کنند اما می‌گویند این نکته نیز نباید به نظر می‌رسد مزیتی برای یک سرمایه‌گذار آگاه باشد.

پیشتر بزرگترین سرمایه‌گذاران از جمله بانک‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری از موضع “گلدمن ساکس” انتقاد کرده بودند. برادران تایلر و کامرون وینکلووس، یکی از مشهورترین سرمایه‌گذاران با استفاده از ارزهای رمزپایه در پاسخ به این بانک نوشتند: سلام ، گلدمن ساکس در سال 2014 (سال شکوفایی ارزهای رمزپایه) تلفن کرده و درخواست کرد در مورد آنها تعریف کنیم.

آنها همچنین خاطرنشان كردند كه آنها بیانیه بانک “گلدمن ساکس” را یک بیانیه جعلی تلقی كردند كه هدف آنها منحرف ساختن برخی از عوامل بورس ها از خط مشی منتخب خود است.

/ Sputnik

  پایان کابوس سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال؛ بیت‌کوین آماده ورود به کانال جدید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید