هزینه تراکنش با اپلیکیشن‌های تلفن همراه نسبت به بانکداری مرسوم

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جلسه هم اندیشی با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک ها، با تاکید بر لزوم حرکت به سمت بانکداری هوشمند و بیان اینکه این نوع بانکداری، صرفا دیجیتالی کردن فرآیندها نیست، اظهار داشت: پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال و غیر حضوری کردن فرآیندها، تاثیر بسیار قابل توجهی در کاهش هزینه های عملیات بانکی دارد، لذا نظام بانکی باید در تحقق بانکداری دیجیتال به عنوان مقدمه ای برای بانکداری هوشمند، تسریع کند.

هزینه تراکنش بانکی با اپلیکیشن‌های تلفن همراه

فرهاد دژپسند در ادامه افزود: طبق مطالعات، هزینه تراکنش در نظام بانکی با اپلیکیشن‌های تلفن همراه، نسبت به بانکداری مرسوم، 43 برابر هزینه‌ها کمتر است. شایان ذکر است که این هزینه در مقایسه با بانکداری مبتنی بر تلفن ثابت 13 برابر و نسبت به دستگاه خودپرداز 12 برابر کمتر است.

دژپسند با اشاره به ضرورت تجربه گزینی، بر شناسایی تجربه‌های موفق، بومی سازی و اجرای آنها تاکید کرد و گفت: نظام بانکی باید با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور بویژه شرکت‌های دانش بنیان، تجربیات بخش خصوصی و اساتید و صاحبنظران، به توسعه خدمات بانکی دیجیتال و حرکت به سمت بانکداری هوشمند، تحرک بیشتری بخشد.

  ارائه تجربه‌ای شخصی‌سازی شده به مشتریان بانک با اُمنی‌چنل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.