بانک تجارت در گزارش تفسیری از فروش املاک و دارایی‌ها خبر داد

بانک تجارت در گزارش تفسیری اعلام نمود، زیان انباشته بانک در سال ۱۳۹۸، ۲ درصد کاهش یافت.

فروش سودآور سرمایه‌گذاری‌ها، فروش املاک و دارایی‌ها از برنامه‌های مهم بانک تجارت می‌باشد. نقدینگی این بانک در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به طور میانگین ۲۸۹/۰۰۰ هزار میلیارد ریال بالغ گردیده است.

افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی بانک تجارت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها علاوه بر تبدیل نمودن این بانک به بزرگترین شرکت بورسی، موجب فراهم شدن زمینه خروج بانک از شمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت در پایان سال ۱۳۹۷ گردید.

لذا در راستای تداوم این امر و توجه به سوددهی بانک، تا پایان سال ۱۳۹۸ زیان انباشته بانک حدود ۲ درصد کاهش یافت که البته بانک به منظور ادامه این روند برنامه‌های مبسوطی را به شرح ذیل تدوین نموده است:

1- افزایش مانده و سهم سپرده‌های کم هزینه مخصوصأ سپرده‌های جاری

٢- کاهش هزینه پول سپرده‌های مدت‌دار

٣- تلاش برای وصول مطالبات و کاهش نسبت مطالباتی

۴- فروش سودآور سرمایه‌گذاری‌ها

۵- فروش سودآور املاک و دارایی‌های ثابت

۶- کاهش شبکه شعب زیانده و در نتیجه بهینه‌سازی شبکه شعب بانک

با توجه به برنامه‌ریزی‌ها، اقدامات و تلاش‌های انجام پذیرفته در سال ۱۳۹۸ بانک موفق به بهبود فرآیند تجهیز و تخصیص سپرده‌ها گردید. تداوم این سیاست‌ها در سال ۱۳۹۸ نیز ادامه داشته به گونه‌ای که نقدینگی بانک در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به طور میانگین به مبلغ ۲۸۹/۰۰۰۰ هزار میلیارد ریال بالغ گردیده و در بازار بین بانکی با نرخ بازدهی مناسب مصرف شده است. همچنین پیش بینی می‌شود با تداوم وضعیت فعلی و وجود نرخ مناسب در بازار بین بانکی، فعالیت بانک در این حوزه ادامه داشته باشد.

/ بورس 24

  بانک تجارت از طرح تسهیلاتی سفیران سلامت رونمایی کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید