شنبه، 5 مهر 1399

قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه در بازار هکرها

 گزارش جدید از میانگین قیمتی که هکرها مایل هستند برای کنترل حساب‌های آنلاین مختلف پرداخت کنند نشان می‌دهد اطلاعات حساب کاربری به سرقت رفته حساب‌های جی‌میل و فیس‌بوک در میان قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه هستند.
گزارش‌های جدید نشان می‌دهد هکرها مایلند در فضای مجرمانه وب برای اطلاعات لاگین مسروقه حساب‌های کاربران پول بپردازند. طبق تحقیقات Privacy Affairs که به تحلیل فهرست‌های به فروش گذاشته شده در دارک‌وب پرداخته است، قیمت‌های متفاوتی برای انواع اطلاعات لاگین حساب‌های کاربران وجود دارد.
یک حساب فیس‌بوک هک شده به‌طور میانگین ۷۴/ ۵۰ دلار قیمت دارد درحالی که یک حساب اینستاگرام هک شده ۴۵/ ۵۵ دلار و حساب توییتر هک شده ۴۹ دلار قیمت دارد. یک حساب جی‌میل هک شده به قیمت بالاتر ۷۳/ ۱۵۵ دلار فروخته می‌شود که شاید به‌دلیل این حقیقت است که دسترسی بیشتری به زندگی طعمه هکرها و سایر حساب‌ها فراهم می‌کند.
هکرها معمولا از حساب‌های ایمیل هک‌شده برای فریب دادن کاربران برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کنند. طبق گزارش اف‌بی‌آی، کلاهبرداری ایمیل در سال ۲۰۱۹ به شرکت‌ها ۷/ ۱ میلیارد دلار زیان زد و تحقیقات شرکت «فایر آی» نشان می‌دهد که ۹۱ درصد همه جرایم سایبر با یک ایمیل آغاز می‌شود.
حساب‌های سرویس انجام پرداخت که هکرها از آنها برای ارسال پول نقدی و جلوگیری از شناسایی شدن توسط ماموران قانون استفاده می‌کنند، از حساب‌های شبکه اجتماعی هک‌شده هم گران‌تر هستند. هکرها برای استفاده از حساب‌های PayPal هک‌شده برای انتقال پول از هزار تا ۳ هزار دلار حاضرند به‌طور متوسط ۳۲۰ دلار هزینه پرداخت کنند. در این بین اطلاعات کارت اعتباری و کارت‌های اعتباری که به فروش گذاشته می‌شوند، قیمت کمتری داشته و به‌طور متوسط ۱۵ تا ۳۵ دلار هستند، زیرا ردگیری آنها ساده‌تر است.
/ایسنا

 

  یک باج افزار فعالیت صدها بانک را در شیلی مختل کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید