اتحادیه اروپا تا 2024 سیستم سرمایه‌های ارز مجازی را معرفی می‌کند

اتحادیه اروپا طی چهار سال آینده قوانین جدیدی برای تسریع و ارزان تر کردن پرداخت‌های بین مرزی از طریق استفاده از بلاکچین و سرمایه‌های ارز مجازی معرفی می‌کند.

 کمیسیون اروپا قرار است استراتژی خود را برای تشویق بیشتر از استفاده از ارزهای دیجیتال طرح ریزی کند. 78 درصد از پرداخت‌ها در منطقه یورو با پول نقد است. این کمیسیون همچنین قصد دارد تغییر به سمت پرداخت‌های سریع را سرعت دهد چون تعطیلی های اعمال شده جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا نقش فزاینده پرداخت‌های غیرنقدی را مشخص کرده است.

مدارک اتحادیه اروپا نشان می‌دهد این اتحادیه پیش نویس قانونی را ارائه خواهد داد که نحوه اعمال قوانین موجود برای سرمایه های مجازی را مشخص می کند و قوانین جدیدی هم وضع خواهد شد.

طبق مدارک به دست آمده، اتحادیه اروپا تا 2024 یک ساختار جامع ایجاد می کند که اجرای فناوری سرمایه های مجازی را در بخش مالی ممکن می سازد. این اتحادیه همچنین خطرات همراه با این فناوری ها را مشخص می‌کند.

پولهای با ثبات که نوعی از ارز مجازی با حمایت سرمایه های سنتی هستند، سال گذشته با معرفی طرح ارز مجازی لیبرا توسط فیس بوک، در دستور کار سیاست گذاران قرار گرفتند. بانکهای مرکزی حالا راه اندازی چنین ارزهایی را در برنامه خود دارند و بررسی می کنند.

اتحادیه اروپا باید طی چهار سال آینده پس از تکمیل بررسی هویت و انجام اقدامات ضد پولشویی، قوانینی وضع کند به مشتریان جدید اجازه دهد به سرعت از خدمات مالی استفاده کنند.

مدارک اتحادیه اروپا نشان می‌دهد پرداخت های سریع کاربردهای بسیاری فراتر از انتقال اعتبار مخصوصاً برای خرید های حضوری و آنلاین دارند. این پرداخت ها در حال حاضر توسط کارت های اعتباری انجام می‌شوند.

اروپا مدتهاست به دنبال جایگزین های داخلی برای سیستم‌های پرداخت آمریکایی مسترکارت و ویزاست که به شدت در منطقه کاربرد دارند.

/ تسنیم

  بیت کوین به 28 هزار دلار رسید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.