بالا رفتن ارزش بیت‌کوین از 12 هزار دلار

ارزش بیت‌کوین 7/ 2 درصد در روز سه‌شنبه در نیویورک افزایش یافت و به 12052 دلار رسید. این بالاترین رقم معامله بیت‌کوین از دوم سپتامبر تاکنون بوده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، ارزش بیت‌کوین برای اولین بار طی یک ماه گذشته از 12 هزار دلار گذشت و سطح کلیدی را که تحلیلگران عقیده دارند زمینه برای صعود بیشتر آن را فراهم می‌کند، پشت‌سر گذاشت.
ارزش این پول دیجیتال 7/ 2 درصد در روز سه‌شنبه در نیویورک افزایش یافت و به 12052 دلار رسید. این بالاترین رقم معامله بیت‌کوین از دوم سپتامبر تاکنون بوده است.
سیمون پیترز، تحلیلگر پلت‌فرم سرمایه‌گذاری ایتورو گفت: «قبل از اینکه به فکر افزایش بیشتر ارزش بیت‌کوین باشیم، باید آن را برای مدت بیشتری بالای 12 هزار دلار نگه داریم. بعد سرمایه‌گذاران می‌توانند هدف بعدی 14 هزار دلار را در نظر بگیرند.»
در شرایطی که بیت‌کوین در کل سال بی‌ثبات بوده، یکسری عوامل مثبت طی هفته‌های اخیر از آن حمایت کرده است. بیت‌کوین همواره در زمان سقوط بازار سهام آمریکا عملکرد خوبی از خود نشان داده است.
اریک دیموت، یکی از موسسان و مدیر ارشد بیت پاندا می‌گوید: «ما شاهد افزایش قابل توجه ورود موسسات به بازار ارز مجازی بوده‌ایم. سرمایه زیادی در دسترس است که وارد بازار مالی سنتی نمی‌شود.»
بسیاری از طرفداران ارز مجازی در این هفته به اجلاس صندوق بین‌المللی پول اشاره داشتند که طی آن جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا گفت بانک مرکزی در حال بررسی هزینه‌ها و مزایای یک ارز دیجیتال است.
آخرین بار که بیت‌کوین بالاتر از 12 هزار دلار معامله شد در ماه سپتامبر بود ولی مدت زیادی در این سطح باقی نماند. بیت‌کوین در سپتامبر بدترین عملکرد خود را از ماه مارس داشت و 8 درصد از ارزش خود را از دست داد.
/ تسنیم
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.