خرید و فروش اینترنتی طلا امکان‌پذیر می‌شود

رئیس اتحادیه کسب وکار‌های اینترنتی گفت: به زودی با موافقت اتاق اصناف و مرکز اصناف امور بازرگانان، جواز فروش طلا به کسب وکار‌های اینترنتی صادر می‌شود.

رضا الفت نسب رئیس اتحادیه کسب وکار‌های اینترنتی، در خصوص فروش طلا در بستر اینترنت اظهار کرد: حدود دو سال گذشته تخلف‌هایی در سکه‌های ثامن به وجود آمد که از آن زمان تاکنون به هیچ کسب و کار اینترنتی مجوز فروش طلا داده نشده است.
رئیس اتحادیه کسب وکار‌های اینترنتی مطرح کرد: این تصمیم از سوی قوه قضاییه و دادستانی کل کشور و در راستای تامین رفاه مال مردم هنگام خرید های اینترنتی گرفته شده بود که امیدواریم با گسترش امنیت بستر های اینترنتی، روند فروش مجددا آغاز شود.
وی افزود: برخی کسب و کار‌هایی که هم اکنون فعالیت دارند و اقدام به فروش انواع طلا، سکه و جواهر می‌کنند پیش از این رویداد اقدام به کسب مجوز کرده بودند و تا امروز نیز هیچ تخلفی از سوی آن‌ها صورت نگرفته است.
رئیس اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی بیان کرد: از آن زمان پیشنهاد‌ها و طرح‌هایی از سوی اتحادیه به اتاق اصناف کشور جهت فروش طلا در بستر اینترنت گزارش داده شده که در این طرح‌ها تمام راه‌های بروز تخلف بررسی و مسدود شده اند.

الفت نسب ادامه داد: به تازگی طرح منتخب در اتاق اصناف تصویب و به مرکز اصناف امور بازرگانان ارسال شده که با راه اندازی بستر مورد نظر علاقه مندان می‌توانند در این بستر اقدام به فروش طلا کنند.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان فروش طلا و جواهر در اینترنت پس از تصویب قانون مورد نظر ابتدا باید برای کسب وکار خود سایت طراحی کنند و سپس درخواست مجوز کنند که در صورت تایید از سوی اتحادیه، مجوز آن‌ها صادر می‌شود.

/اقتصاد آنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.