مدیریت و راهبری مشارکتی (تیمی) تحول دیجیتال

روح اله فاطمی، مدیرعامل توسن؛ مستحضر هستید در هفته پیش رو انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه برگزار خواهد شد. نفس این انتخاب و تغییری که بر اساس رجوع به آرای جمع است امری مثبت می‌نماید. طبع‌ اجتماعی انسان سرنوشت افراد را بر پایه ائتلا‌فی قرار می‌دهد که حاصل آن زندگی جمعی، همراه با مجموعه‌ای از علا‌ئق و اشتغالا‌ت برای اعضای آن می‌باشد. ‌همانگونه که افراد، با به‌کار انداختن استعدادهای فردی، سرنوشت خویش را رقم می‌زنند، زندگی اجتماعی و محیط اعضای صنف نیز می‌تواند با اشتراک مساعی و ابتکار عمل تشکیل‌دهندگان آن به نحو شایسته سامان یابد.

مشابه فلسفه هر انتخاباتی که وجود دارد انتخابات نظام صنفی هم می‌تواند با مولفه‌هایی که دربردارد موجب سامان یافتن و بهبود شرایط اعضای صنف شود.

نیک می‌دانید که در دوره‌ای هستیم مصادف با ظهور نسل چهارم انقلاب صنعتی است، نسلی نو و مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال. ما روند رو به رشد اقتصاد دیجیتال را در پیش رو داریم و همه به خوبی واقفیم که زندگی ما را این فناوری‌ها درنوردیده است. با تجربه‌ای که در راهبری و تشکیل کسب‌وکارهایی بر بستر فناوری‌های دیجیتال کسب کرده‌ام کاملا میدانم که می‌توان در این فضای نو به جای فعالیت در اقیانوس قرمز، کیک اکوسیستم را بزرگ‌تر کرد و نتیجتاً همه اعضا صنف بتوانند از آن منتفع شوند.

«من به عنوان عضوی از اکوسیستم صنفی فناوری اطلاعات در جهت تحقق چشم‌اندازِ، جامعه‌ای نوآور، توانمند با فناوری‌های دیجیتال، با قابلیت رقابت در عرصه بین‌المللی، جایی که هر فردی دسترسی امن و پایدار به اطلاعات دارد تلاش متعهدانه و مضاعفی خواهم داشت.»

«به عنوان یک کارشناس دغدغه‌مند که سالهاست در این حوزه فعالیت می‌کنم میتوانم اذعان کنم که با تعامل مناسب در پروژه‌های ایران دیجیتال و دولت الکترونیک میتوان چشم اندازِ دولتی که مسئولیت‌پذیری و تعالی را در ارائه خدمات شهروند محور به بالاترین سطح رسانده است تصور نمود. این مهم می‌تواند با همراهی اقتصادی دانش‌بنیان که از طریق همکاری بخش دولتی و خصوصی در خدمت تمامی مردم می باشد شکل گیرد.»

  کرونا فرصتی برای ورود به تمدنی جدید

معتقدم یکی از مهمترین منافعی که می‌توان در زمینه تحول دیجیتال اجرایی نمود جذب حداکثری تخصص‌های متنوع جوانان کشور عزیزمان است. فکر می‌کنم واضح است که در حال حاضر عمده سازوکارهای کارآفرینی پیرامون فناوری‌های دیجیتال است. با همت و اعتماد به یکدیگر می‌توانیم با تکیه بر تجربه ارزشمند گذشته و بها دادن به جوانان ایرانی متخصص از توانمندی آنها استفاده کنیم و به رشد و توسعه در پارادایم اقتصاد دیجیتال ادامه دهیم و کشور را که درگیر تحریم‌های ظالمانه است از نو بسازیم.

همچنین به نظرم یکی از با اهمیت ترین عواملی که به ارتقای ظرفیت صنف میتواند منجر شود بهره‌برداری بینش‌زا از داده به عنوان ارزش است. داده محوری و استفاده از داده‌های باز و همچنین تعامل با دولت از طریق تشکل صنفی پیرامون Open data می‌تواند تأثیر بسزایی در این ارتقا داشته باشد و این مهم از اساسی‌ترین مواردی هست که در تصمیم‌سازی لحاظ خواهم نمود.

صادرات واقعی خدمات و محصولات فناورانه و نفوذ به بازارهای بین المللی

ما از تجربه صادرات واقعی خدمات نرم‌افزار در حوزه مالی و بانکداری صحبت می‌کنیم. تجربیات ارزشمند از کار در کشورهایی که رقبا متعدد بین المللی وجود داشت و تطبیق محصولات و خدمات با استانداردها و قوانین کشورهای مقصد.

بر اساس تجربه منحصر به فردی که در زمینه صادرات نرم‌افزار در حوزه خدمات مالی و بانکی ایجاد داشته‌ایم و همچنین تعامل مناسب با شرکت‌های بین المللی که در زمینه کارسازی و ارتباط با طرف تقاضا می‌توانند تسهیلگر باشند بنظرم این تجربیات می‌تواند به عنوان اهرمی برای ارتقای جایگاه صنعت نرم‌افزار در زمینه صادرات باشد و معتقدم یکی از رویکردهای موثر می‌تواند بررسی و شناسایی نهادهایی باشد که در زمینه صادرات فعالیت می‌کنند و تمرکز بر یکپارچگی و رفع موانع خدمات رسانی به کسب‌وکارهای فاوا باشد.

در نهایت اینجانب با همدلی، صداقت و صراحت و با عنایت پروردگار متعال و تلاش متعهدانه تمام سعی خود را در جهت دستیابی به توفیقات عالی در صنف فاوا به کار خواهم گرفت.

  عوامل موفقیت تحول بانکداری
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.