بیت‌کوین از 50 هزار دلار گذشت

ارزش بیت‌کوین در روز سه شنبه برای اولین بار از 50000 دلار گذشت و به 50603 دلار رسید. جی پی مورگان در ژانویه اعلام کرده بود اگر بیت‌کوین به عنوان یک سرمایه ایمن شناخته شود، احتمالاً ارزش آن تا 146 هزار دلار بالا می‌رود.

 به گزارش رویترز، بیت‌کوین در روز سه شنبه برای اولین بار به بیش از 50 هزار دلار رسید که حاکی از افزایش مقبولیت بزرگترین ارز مجازی دنیا در میان سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ است.

ارزش بیت‌کوین به 50603 دلار رسیده است. ارزش این ارز مجازی 67 درصد از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا افزایش یافته و بیشتر این افزایش نتیجه سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری شرکت تولید کننده خودروهای الکتریکی تسلا بوده است.

این اقدام تسلا که اعلام کرده بیت‌کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول خواهد کر، جدیدترین اقدام از سری سرمایه‌گذاری های بزرگی است که بیت‌کوین را به اوراق بهادار شرکتی و وال استریت رسانده است. شرکت‌ها و مدیران مالی سنتی آمریکا خرید بیت‌کوین را آغاز کرده‌اند.

طبق گفته جین فولی، رئیس استراتژی اف ایکس در رابوبانک، افزایش ارزش بیت‌کوین تا حدی حاکی از بالا رفتن اطمینان بازار است ولی افزایش مقبولیت شرکتی آن را هم نشان می‌دهد.

هجوم سرمایه‌گذاران سازمانی و خرده‌فروشی در 2021 برای خرید بیت‌کوین به دنبال افزایش 300 درصدی ارزش آن در 2020 بوده است. سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌های پرسود و جایگزینی برای دلار در بحبوحه موجی از نرخ های سود منفی در سراسر جهان هستند.

افزایش ارزش بیت‌کوین که 5 سال پیش تنها چند دلار بود باعث شده بانک‌های بزرگ سرمایه گذاری در مورد حباب قیمت بیت‌کوین هشدار دهند.

علی رغم افزایش تمایل به بیت‌کوین، ارزهای مجازی هنوز هم نظارت جهانی درستی ندارند و نبود شفافیت قانونی به همراه احتمال جرائم مالی بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگتر را مجبور کرده محتاطانه با آن برخورد کنند. بسیاری عقیده دارند بی ثباتی بالای بیت‌کوین باعث نگرانی است.

رونق بیت‌کوین با توجه به عرضه محدود 21 میلیونی آن باعث بالا رفتن بیشتر ارزش آن خواهد شد. این ایده که بیت‌کوین تبدیل به یک طلای دیجیتال خواهد شد تقویت شده چون سرمایه‌گذاران افزایش تورم را در بحبوحه محرک های مالی بزرگ بانک مرکزی و دولت جهت مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا پیش‌بینی می‌کنند.

جی پی مورگان در ژانویه اعلام کرد بیت‌کوین رقیبی برای طلا خواهد بود و اگر به عنوان یک سرمایه ایمن شناخته شود، احتمالاً ارزش آن تا 146 هزار دلار بالا می‌رود.

/ تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.