آخرین اقدامات ساماندهی مالیاتی پایانه‌های فروش

مدیرعامل شرکت «شاپرک» گفت: ترمینال‌های جدید حوزه شبکه پرداخت کشور باید استعلام لازم را از سازمان امور مالیاتی بگیرند و در نهایت هم با داشتن پرونده و کد مالیاتی امکان فعالیت خواهد داشت.
کاظم دهقان، مدیرعامل شرکت شاپرک درباره ساماندهی مالیاتی پایانه‌های فروش گفت: اجرای بند 11 قانون مالیات‌های مستقیم بانک‌مرکزی با توجه به ظرفیت و تعهدات قانونی در مجموعه‌ای از اقدامات در دستور کار بانک‌مرکزی و شرکت شاپرک قرار گرفت که عمدتا مبتنی بر ساماندهی پایانه‌ها، اتصال آنها و ایجاد ظرفیت‌های ارتباطی بین بانک‌مرکزی و شبکه پرداخت سامانه‌های مالیاتی کشور قرار دارد.
او در ادامه اضافه کرد: براساس تعاملاتی که با مجموعه مالیاتی کشور و سازمان امور مالیاتی در این خصوص انجام شد، مجموعه اقداماتی در دستور کار قرار گرفت و حدود 400 هزار ترمینال مالیاتی یا متوفیان یا دارای اطلاعات نامعتبر شناسایی و غیرفعال شدند. مدیرعامل شرکت شاپرک یادآور شد: به‌دنبال همکاری خوبی که با سازمان امور مالیاتی برقرار شد، ظرفیت‌های سیستمی به وجود آمد که در نتیجه آن ترمینال‌های جدید حوزه شبکه پرداخت کشور برای شروع به کار موظف شدند به‌صورت سیستماتیک استعلامات لازم را از سازمان امور مالیاتی بگیرند و در نهایت هم با داشتن پرونده و کد مالیاتی امکان فعالیت خواهند داشت.
دهقان در این خصوص تاکید کرد: داده‌های مربوط به پذیرندگان حوزه شبکه پرداخت شامل کارت‌خوان‌ها و درگاه‌های اینترنتی همواره یکی از دل مشغولی‌های بزرگ متولیان این حوزه به حساب می‌آید. داده‌ها توسط شرکت‌های شاپرک، بانک‌مرکزی و شرکت‌های پرداخت طبق هماهنگی که بین این حوزه‌ها انجام شده، درحال رصد و ساماندهی و پالایش است و حدود 2 میلیون کارت‌خوان یا ابزار پذیرش اینترنتی که اطلاعات کاملی ندارند مورد بررسی قرار گرفته، بنابراین امیدوار هستیم با حمایت شرکت‌های پرداخت و دارندگان این ابزارها اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص به دست آوریم.
/ایبنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.