چرا بازار رمزارزها در ایران داغ شد؟

سودآوری کاذب در برهه فعلی با‌ وجود ریزش های شدید، بازار رمز ارزهای دیجیتال را برای ایرانیان همچنان جذاب نگه داشته است.

بیت‌کوین بعد از شکست مقاومت تاریخی 20 هزار دلاری، با در پیش گرفتن روند صعودی، عطش سرمایه گزاری را برای ورود به این بازار پر زرق و برق افزایش داده است؛ سرمایه گذارانی که با طمع ثروتمند شدن در یک شب، بدون دانش وارد چرخه خرید و فروش رمز ارزها شده اند.

دانیال دارایی تحلیلگر و کارشناس بازار رمزارزهای دیجیتال با اشاره به افزایش شدید التهاب بازار در روزهای اخیر گفت: بیت‌کوین در حال حاضر دارای حباب قیمتی است و شاهدیم که در سه هفته اخیر، علی رغم تبلیغات و ورود شرکت های بزرگ اعم از گری اسکیل، تسلا، توییتر و تبلیغات جهانی، نه تنها موفق به ادامه روند صعودی نشد، بلکه ریزش های شدید و کم سابقه ای نیز از سوی پرچمدار رمزارزها بودیم که به تبع آن نزول قیمتی فاحش در سایر کریپتوها نیز اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم بیت‌کوین در ماه مارچ‌ قیمت 100 میلیون تومان را تجربه کرد و زمانی که در ماه فوریه به قیمت یک میلیارد تومان و بالاتر از آن رسید، عطش خرید آن در ایران لحظه به لحظه افزایش یافت.

دارایی افزود: اکثر مردم جهان انتظار دیدن سقف قیمتی بیت‌کوین را در محدوده 100 الی 200 هزار دلاری دارند، اما انتظار سرمایه گذاران حرفه ای و بزرگ، خرید در منطقه 28 هزار دلار است.

تحلیلگر بازارهای اقتصادی ایران اظهار کرد: نتیجه واضح این است که بیت‌کوین تا زمانی که محدوده نزولی 30 هزار دلاری را تجربه نکند، سرمایه گذاران بزرگ، وارد این ارز نخواهند شد و این موضوع باعث تداوم بیشتر روند رو به کاهش این رمز ارز می شود.

دارایی با هشدار به سرمایه گذاران برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، اذعان کرد: خرید هیجانی و ورود هیجانی به بازار ارزدیجیتال به دلیل طمع، ممکن است تجربه های جبران ناپذیری را رقم بزند و به مردم توصیه می کنم برای خود سراب نساخته و به اموالشان چوب حراج نزنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد با تصمیم های هیجانی و تصور این که ثروت در بازار تحت اختیار بیت‌کوین است، با طمع فراوان، تمام یا بیشتر دارایی خود را بدون دانش درگیر رمز ارز می‌کنند و به محض کمترین کاهش بازار با زیان گسترده تصمیم به خروج می‌گیرند. نکته خطرناک تر این است که همین افراد دوباره در قیمت بالاتر به بازار ورود می کنند و با تکرار همین چرخه، باعث آب شدن سرمایه خود می شوند.

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.