دعوای بیل گیتس و ماسک بر سر بیت‌کوین

اگرچه ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا موجب بالا گرفتن تب خرید رمزارز و رونق بازار بیت‌کوین شده است، بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی و بنیانگذار شرکت مایکروسافت می گوید باید از سرمایه گذاری در بیت‌کوین اجتناب کرد.

به گزارش راشاتودی، در حالی که ایلان ماسک، مالک شرکت خودروسازی تسلا موجب بالا گرفتن تب خرید رمزارز و رونق بازار بیت‌کوین شده است، بیل گیتس، میلیاردر آمریکایی و بنیانگذار شرکت مایکروسافت می گوید هر کسی که پول کمتری نسبت به ثروتمندترین فرد کره زمین دارد، باید از سرمایه گذاری در بیت‌کوین اجتناب کند.

گیتس که برای داشتن عنوان سومین فرد ثروتمند جهان به خود می بالد و خود را “شکاک بیت‌کوین” می نامد، این هفته برای چندین بار محبوب ترین ارز رمزنگاری شده یعنی بیت‌کوین را زیر سوال برد.

وی در یکی از گپ های اخیر خود در برنامه محبوب Clubhouse به این نکته اشاره کرد که تولید بیت‌کوین برای محیط زیست مضر است.

گیتس گفت: بیت‌کوین در هر معامله بیش از هر روش دیگری که بشر شناخته شده از برق استفاده می کند.

این اظهارات حدوداً دو هفته پس از آن صورت گرفت که محققان دانشگاه کمبریج دریافتند که استخراج بیت‌کوین بیشتر از مصرف کل برخی کشورها مثل آرژانتین برق مصرف می کند.

در حالی که این ارز دیجیتال اخیراً شروع به سقوط کرده است، گیتس در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت اگرچه ممکن است نوسانات قیمت افراد ثروتمند مانند مدیرعامل تسلا را نگران نکند اما خطرات آن برای دیگران نگران کننده است.

وی گفت: من فکر می کنم افرادی به این دیوانگی ها (سرمایه گذاری در بیت‌کوین) می پردازند که ممکن است پول زیادی برای پس انداز نداشته باشند. نظر کلی من این است که اگر پول کمتری نسبت به ایلان دارید، باید مراقب آن باشید.

طبق اطلاعات منتشر شده در پایگاه اینترنتی کوین دسک، روند افزایشی بیت‌کوین اخیراً متوقف شد و از رکورد خود یعنی 58000 دلار به 47300 دلار رسید.

/تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.