دغدغه‌های محیط زیستی بانک ایران زمین

مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین با بیان دغدغه های محیط زیستی این بانک، عنوان کرد: نگاه ویژه به حوزه محیط زیست و همراهی با خواست مخاطبین بانک، عامل اصلی طراحی کمپینی به نام “پیک زمین” در حوزه محیط زیست شد.

به گزارش روابط عمومی بانک ایران زمین، سید محمد حسین استاد، با اشاره به کمپین محیط زیستی بانک ایران زمین به نام “پیک زمین” که از اسفند سال 1399 همزمان با روز درختکاری آغاز شده است، گفت: بانک ایران زمین از سال 1395 مسئولیت اجتماعی خود را در حوزه محیط زیست تعریف کرده و در این سالها سعی کرده با آگاهی رسانی و انجام اقداماتی در این حوزه، مسئولیت اجتماعی بانک را اجرا کند.

استاد نقش موسسات مالی و بانکها را در حوزه محیط زیست مهم ارزیابی کرد و گفت: بانکها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه محیط زیست تاثیر زیادی داشته اند. بانکها جزو اولین سازمانهایی هستند که هم خود به رعایت مسائل زیست محیطی می پردازند و هم مخاطبین و مشتریان خود را به این موضوع سوق دادند.

وی افزود: امروز زیرساختهای بانکی موجب شده است کمترین کاغذ به عنوان سند مورد استفاده قرار گیرد و همچنین مشتریان با استفاده از امکانات الکترونیکی و آنلاین از حضور در بانک و رفت آمدهای بی مورد، بی نیاز شوند.

مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، با بیان این نکته که باید به جایی برسیم که هر ایرانی در هر سال یک درخت بکارد گفت: همه ما به محیط زیست مدیون هستیم. در واقع سلامت روحی و روانی ما و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور به آن بستگی دارد. بنابراین بهتر است فرهنگ کاشت درخت و نگهداری از آن را از کودکی به فرزندانمان بیاموزیم.

استاد با اشاره به کمپین محیط زیستی بانک ایران زمین به نام “پیک زمین” گفت: امسال در راستای مسئولیت اجتماعی بانک ایران زمین بر آن شدیم که به جای کسانیکه که امکان کاشت درخت ندارند ولی می توانند با نوشتن، به گسترش فرهنگ درختکاری کمک کنند، درخت بکاریم.
وی افزود: از همین رو از مخاطبین دعوت کردیم تا در پیک زمین بنویسند تا ضمن ترغیب دیگران به نوشتن از درخت، نمادی از آنها در جای جای این سرزمین کاشته شود.

مخاطبین می توانند با حضور در صفحه اختصاصی این کمپین در اپلیکیشن ویرگول به آدرس https://virgool.io/landing/peykezamin، با نوشتن یک متن از جنس خاطره، داستان و یا یک آرزوی شادباش که همه ما با خواندن آن دلیلی و راهی برای مراقبت از زمین پیدا کنیم، در این پویش محیط زیستی شرکت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.