واقعیت‌های باورنکردنی درباره پول‌های رایج آمریکا

پول‌هایی که امروزه در سراسر جهان استفاده می‌شوند دارای رموز و داستان‌های مخفی هستند که در این گزارش به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

پول‌های مورد استفاده در کشور آمریکا داستان‌های مخفی و رمزآلودی دارد. در این گزارش به بررسی و بازخوانی تاریخچه پول‌های رایج در آمریکا می‌پردازیم.

1. اولین پنی (واحد خرد دلار) توسط بنجامین براکلین در سال 1787 در اقتصاد آمریکا پایه گذاری شد با این شعار که “در مورد کسب وکار خود بیشتر فکر کنید”.

2. در سال 1830 یک نوع پرنده خاص وارد ساختمان ضرابخانه ایالات متحده فیلادلفیا شد و کارکنان این ضرابخانه آن پرنده را به مدت شش سال یعنی تا سال 1836 در همان ساختمان نگه داری کردند. این گروه معتقد بودند که این پرنده برکت را برای اسکناس دلار به وجود آورده است. شاید عقاب چاپ شده روی اسکناس دلار از همین پرنده الهام گرفته شده باشد.

3. چاپ یا ضرب یک پنی بیشتر از ارزش آن است. طبق آخرین اظهارات بانک‌های آمریکایی ضرب هر پنی حدود 1.7 پنی هزینه دارد.

4. اسکناس کاغذی دلار اصلا کاغذ نیست و 75 درصد از پنبه و 25 درصد از کتان است. جالب است که بدانید سال‌ها قبل در ابتدا که اسکناس دلار با کتان تولید می‌شد، مردم پس از پاره شدن آن را با نخ و سوزن می‌دوختند.

5. اسکناس 10 دلاری کم عمرترین اسکناس دلار با عمر 4.5 سال و اسکناس 100 دلاری با عمر 15 سال مسن‌ترین اسکناس دلار است.

6. بیش از یک میلیارد و 100 میلیون عدد اسکناس 2 دلاری در اقتصاد و بانک‌های آمریکا در گردش است که خود یک رکورد برای این پول نسبتا بی‌ارزش محسوب می‌شود.

7. در آمریکا روزانه از 9 تن جوهر برای چاپ اسکناس استفاده می‌شد. روزانه در ضرابخانه اسکناس آمریکا حدود 26 میلیون عدد اسکناس به ارزش 974 میلیون دلار پول چاپ می‌شود که برای چاپ آن بیش از 9 تن جوهر لازم است.

8. با ارزش‌ترین اسکناس در آمریکا و جهان اسکناس‌های 100 هزار دلاری بود که از دسامبر 1934 تا ژانویه 1935 بود برای معاملات بین بانک‌های فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده استفاده می‌شدند.

9. هر سکه دلار در آمریکا 118 شعار در اطراف خود دارد که یکی از اصلی‌ترین راه‌های شناخت سکه تقلبی و اصلی است. در آمریکا سکه یک چهارم دلاری است 119 شیار دارد.

10. در سال 1865 در آمریکا یک گروه نیروی مخفی برای رصد پول‌های تقلبی وارد سطح شهر شدند چراکه در آن زمان بیش از یک سوم پول‌های موجود در آمریکا تقلبی بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.