انهدام بزرگترین باند اجاره کارت بانکی در کشور

رئیس پلیس فتای پایتخت گفت: باند ۱۰ نفره اجاره کارت‌های بانکی با گردش مالی ۷۰۰ میلیارد ریالی منهدم شد.
 سرهنگ داود معظمی گودرزی در این‌ باره گفت:‌ مدتی قبل و در جریان رصدهای انجام شده از سوی کارشناسان پلیس فتا، آنان با تعدادی کانال و سایت بازی روبرو شدند که با هدف کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی تاسیس شده بود. به همین دلیل نیز ماموران اقدام به بررسی تراکنش‌های مالی آن کرده و متوجه شدند که این وجوه به حساب‌های مختلفی واریز می‌شود.

معظمی گودرزی با اشاره به هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم گفت: ماموران در جریان رسیدگی به این پرونده متوجه شدند که گردانندگان این کانال‌ها و سایت‌ها اقدام به اجاره کارت‌های بانکی افراد مختلف در سراسر کشور کرده‌اند و در واقع اجاره دهندگان کارت‌ها نیز در این جرائم شریک شده‌اند.

وی با بیان اینکه در تحقیقات فنی پلیس ۱۰ عضو این باند شناسایی و اعضای آن در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند، گفت:‌ با انتقال متهمان به مقر انتظامی این افراد تحت بازجویی قرارگرفته و به جرم خود اقرار کردند که پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ این باند را یکی از بزرگترین باندهای اجاره کارت بانکی در سراسر کشور توصیف کرد و گفت:‌ کارشناسان گردش مالی این متهمان را بالغ بر  ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام  کردند.

معظمی گودرزی اضافه کرد:‌شهروندان باید توجه داشته باشند که به هیچ عنوان کارت بانکی خود را به افراد غیر اجاره ندهند چرا که در این صورت جرائم مجرمانه‌ای که با آن کارت انجام شود، سهیم خواهند بود.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.