سقوط ادامه دار بیت کوین به زیر 32 هزار دلار در بازار جهانی

در 24 ساعت گذشته قیمت بیت کوین در بازار جهانی 5 درصد سقوط کرده و به زیر 32 هزار دلار رسیده است.

در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت بیت کوین بیش از 5 درصد سقوط کرد و به 31 هزار و 875 دلار رسید. این قیمت کمترین نرخ معامله بیت کوین در سال 2022 به شمار می‌رود و درواقع نسبت به بیشینه 6 ماه گذشته قیمت بیت کوین نصف شده است.

ماه نوامبر سال گذشته بود که قیمت بیت کوین با رسیدن به 68 هزار و 990 دلار بیشینه تاریخی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رساند.

فقط طی 4 روز گذشته 300 میلیارد دلار از ارزش بازار ارزهای مجازی به باد رفته است. قیمت بیت کوین نسبت به 7 روز پیش بیش از 17 درصد سقوط کرده و کل ارزش این ارز مجازی به 606 میلیارد دلار رسیده است. نکته بازار 24 ساعت گذشته حجم معاملات بود به گونه‌ای که در این زمان 2 میلیون و 527 هزار بیت کوین به ارزش 80 میلیارد دلار در بازار جهانی جابجا شده است.

قیمت اتریوم و دیگر ارزهای مجازی هم در معاملات امروز منفی بود به گونه‌ای که اترویم 2.6 درصد پایین آمد و به 2388 دلار رسید. دوج کوین هم 7 درصد منفی شد و به 11 سنت سقوط کرد. وحشت بازار از بالا رفتن تورم و تبعات بحران اوکراین بر اقتصاد جهانی اصلی ترین دلیل سقوط بازار جهانی ارزهای مجازی در روزهای گذشته بوده است.

از طرف دیگر بورس‌های بین‌المللی هم در معاملات روزهای گذشته منفی بودند و همین امر مزید بر علت سقوط بازار جهانی ارزهای مجازی بوده است.

ارز دیجیتالبیت کوین