متهمان پرونده کینگ‌مانی به زودی در دادگاه محاکمه می‌شوند

یک منبع ناشناس به‌‌تازگی مدعی شده که قرار است متهمان پرونده کینگ‌مانی به زودی در دادگاه محاکمه شوند. گفته می‌شود قرار جلب متهمان این پرونده ۱۰۷ میلیون یورو است.

یک منبع آگاه ‌با اعلام این خبر‌ افزود: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای جرایم رایانه‌‌ای درباره متهمان پرونده کینگ‌مانی با عنوان اتهامی اخلال در نظام اقتصادی کشور به میزان ۱۰۷ میلیون یورو صادر شده است و با صدور کیفرخواست، پرونده در انتظار تعیین وقت رسیدگی دادگاه است.

این منبع آگاه افزود: پرونده رمز‌‌ارز کینگ‌مانی بزرگ‌ترین پرونده کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال است که در زمره کلاهبرداری سازمان‌‌یافته توسط یک شرکت بازاریابی شبکه‌‌ای شناخته‌‌شده در سطح کشور صورت گرفته است.

این منبع آگاه همچنین گفت: گردانندگان رمزارز کینگ‌مانی با ایجاد نوسانات قیمتی به صورت ساختگی و غیرواقعی، اشتیاق و رغبت مضاعفی در اعضای شرکت بازاریابی برای سرمایه‌‌گذاری ایجاد کردند تا آنجا که قیمت هر واحد کینگ‌‌مانی در چند ماه به‌‌صورت غیر واقعی و تنها در شبکه از ۴ یورو به چندین هزار یورو افزایش یافت.

هفتم مهر امسال وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌‌ای از بازداشت اعضای یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های سازمان‌‌یافته کلاهبرداری در سطح کشور که با فریب افکار عمومی و تشویق افراد به خرید و سرمایه‌‌گذاری در رمزارز جعلی «کینگ‌‌مانی»، مبالغ هنگفتی را کسب کرده بودند؛ خبر داد. چند ماه بعد یعنی هجدهم اسفند خبرها از بازداشت یک مدیر ورزشی توسط وزارت اطلاعات در خصوص پرونده کلاهبرداری رمزارز کینگ‌مانی حکایت داشت. گفته می‌شود این پرونده هزاران شاکی و مال‌باخته دارد.

منبع دنیای اقتصاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.