وام ودیعه مسکن فرزند سوم نیاز به ثبت نام در هیچ سامانه‌ای ندارد

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی تاکید کرد: ثبت نام متقاضیان وام ودیعه مسکن فرزند سوم فاقد مسکن نیاز به ثبت نام در هیچ سامانه‌ای ندارد و به صورت حضوری و در شش بانک انجام می‌شود.

مهدی صحابی درباره شرایط پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی برای افرادی که صاحب فرزند سوم شده‌اند، گفت: این تسهیلات در قانون بودجه ۱۴۰۱ دیده شده و مختص خانواده‌هایی است که فرزند سوم آنها از سال ۱۳۹۹ به بعد متولد شده‌اند و البته فاقد مسکن هستند.

وی ادامه داد: این بخشنامه را بانک مرکزی فقط به ۶ بانک مسکن، کشاورزی، توسعه تعاون، صادرات، تجارت و پست بانک ابلاغ کرده است.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه متقاضیان ابتدای امر باید به شعبه بانک مراجعه کنند، اظهار داشت: بانک استعلام اولیه را از سامانه سمات بانک مرکزی می‌گیرد، چون طبق نص صریح قانون این تسهیلات باید به خانواده‌های فاقد مسکن پرداخت شود.

به گفته صحابی، قرار است ظرف یکی دو هفته آینده امکان استعلام از سامانه وزارت راه و شهرسازی برای مشخص شدن مالکیت متقاضیان تسهیلات ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون تومانی که از سال ۱۳۹۹ صاحب فرزند سوم شده‌اند فراهم شود.

وی افزود: درحال حاضر تنها امکانی که برای سیستم بانکی فراهم شده استعلام از طریق سامانه سمات بانک مرکزی است تا مشخص شود که متقاضی تسهیلات جعاله یا ودیعه مسکن فعال نداشته باشد.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه این استعلام کامل نیست و نشان نمی‌دهد فرد مالک مسکن است یا خیر، تصریح کرد: اگر نص صریح قانون بخواهد اجرا شود و خانواده فاقد مسکن باشد باید از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی این استعلام صورت بگیرد.

وی اضافه  کرد: با همکاران وزارت راه و شهرسازی جلساتی برگزار شده است و ظرف یکی، دو هفته آینده این امکان فراهم خواهد شد که شعبات این شش بانک عامل بتوانند ارتباط با سامانه وزارت راه و شهرسازی داشته باشند تا آنجا مالکیت متقاضیان به طور کامل بررسی شود.

منبع ایلنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.