همکاری گوگل با دولت هند برای حذف اپلیکیشن‌های وام دهی

دولت هند طی ماه‌های گذشته چندبار از گوگل خواسته تا کنترل های سختیگرانه تری برای اپ های وام‌دهی انجام دهد.

شرکت بزرگ فناوری گوگل تحت قلمرو نظارت بانک مرکزی هند قرار نمی‌گیرد اما دولت این کشور و نهاد مذکور طی ماه‌های گذشته چندبار و طی جلساتی از این شرکت آمریکایی خواسته اند کنترل‌های سختیگرانه تری برای پلتفرم وام‌دهی انجام دهد تا به حذف چنین نرم افزار‌هایی کمک کنند.

همکاری گوگل با دولت هند برای حذف اپلیکیشن‌های وام دهی

رگولاتور‌های هندی هم اکنون از شرکت‌ها و بانک‌های وام دهنده خواسته اند کنترل‌های بیشتری برای اپ‌های وام‌دهی غیرقانونی وضع کنند. این درحالی است که چنین اپلیکیشن‌هایی در دوران شیوع کرونا در این کشور آسیایی محبوب شده اند.

همچنین رگولاتور‌های این کشور تصمیم دارند گسترش اپ‌های وام‌دهی که اقدامات غیرقانونی انجام می‌دهند مانند دریافت نرخ سود و کارمزد بسیار زیاد که توسط بانک مرکزی تایید نمی‌شود یا اپ‌هایی ناقض قوانین پولشویی و دیگر دستورات دولتی را محدود کنند.

همچنین مقامات هندی از گوگل خواسته اند گسترش چنین اپلیکیشن‌هایی از طریق کانال‌های مختلف مانند وب سایت‌ها و شیوه‌های متفاوت دانلود را نیز محدود کند. این شرکت آمریکایی نیز با توجه به شکایت‌های دریافتی از سازمان‌های دولتی اقداماتی را انجام می‌دهد. گوگل سال گذشته اعلام کرد قوانین مربوط به پلی استور برای اپ‌های مالی را اصلاح کرده است. در همین راستا از سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی الزامات بیشتری برای اپ‌های وام‌دهی شخصی در هند اجرا شد.

سخنگوی گوگل می‌گوید: ما بیش از ۲ هزار اپلیکیشن وام‌دهی شخصی در هند را به دلیل نقض قوانین گوگل پلی حذف کردیم. ما برای برطرف کردن این چالش همچنان به همکاری با سازمان‌های مجری قانون و بخش مالی ادامه می‌دهیم.

هرچند طبق قوانین بانک مرکزی هند هرگونه اپ وام‌دهی که در فروشگاه اپ ثبت می‌شود باید از سوی سازمان‌های قانونی پشتیبانی شود، اما در نهایت گوگل باید بر اجرا و پیروی از این قانون نظارت کند.

منبع باشگاه خبرنگاران جوان
1 نظر
  1. ناهیدخسروی نجف ابادی می گوید

    درخواست وام اقساطی خرید کالا بانک آینده در سایت لندوخرید اقساطی اسان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.