یا ما در ایران زندگی نمی‌کنیم یا آقای رئیسی

روزنامه هم میهن با مرور برخی شاخص‌های اقتصادی و مقایسه آن با اظهارات دیروز ابراهیم رییسی در مجلس به کنایه نوشته است: نکند ما در ایران زندگی نمی‌کنیم یا به عکس آقای رییسی!

آقای رئیسی هنگام دفاع از لایحه بودجه چنان سخن گفتند که انسان را دچار تحیر می‌‌کند و شک می‌کنیم که نکند ما در ایران زندگی نمی‌کنیم یا برعکس. سه وعده اصلی این دولت، یعنی تورم تک‌‌رقمی و پیش از آن نصف شدن تورم، سپس ایجاد یک میلیون شغل در سال و یک میلیون خانه برای مردم در هر سال، در عمل محقق نشده است، ولی همچنان بر وقوع برخی اصرار می‌ورزند و بخشی را نیز توجیه می‌کنند یا نادیده می‌گیرند. حالا اینکه وعده‌ها هم محقق نشده کاری نمی‌شود کرد، حداقل بیایند بررسی کنند که چرا نشده. جلوی زیان را هر جا بگیریم سود است.

یا ما در ایران زندگی نمی‌کنیم یا آقای رئیسی

هم میهن در ادامه به انتقاد نوشته است: چرا مدیران دولتی رسانه‌ها را متهم اصلی شوک‌های اقتصادی می‌دانند؟ برای اینکه مدیریت ناکارآمد حتی قادر نیست ریشه مشکلات را بشناسد لذا دیوار کوتاه رسانه را هدف قرار می‌دهد. درحالی‌که خودشان بیشترین و قوی‌ترین رسانه‌ها را دارند که اگر با رسانه می‌شد قیمت ارز را تعیین کرد، الان هر دلار باید هزار تومان می‌بود. متاسفانه تصوری هم از کنترل و بهبود این وضع عمومی کشور دیده نمی‌شود و در این میان، بودجه دولت از همه اینها تأسف‌بارتر است. این وضعیت جامعه ما است. به‌هیچ‌کدام از پرسش‌های اصلی پاسخی داده نمی‌شود. چشم‌اندازی هم وجود ندارد، شاخص‌ها هر روز رکورد می‌زنند، البته در سویه منفی‌تر. واقعا کجا می‌رویم؟! آلودگی هوا، وضع گاز، وضع ارز و تورم، وضع اشتغال، وضعیت بغرنج سیاست خارجی، اعتراضات و…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.