سیستم های پرداخت بین المللی به کلی تغییر پیدا می‌کند

یک مقام بانک مرکزی روسیه معتقد است که سیستم پرداخت ها و تسویه حساب های فرامرزی طی ۵ تا ۷ سال آینده به کلی تغییر خواهد کرد و سیستم مبتنی بر ارزهای دیجیتال جایگزین خواهد شد.

«اولگا اسکوروبوگاتووا»، معاون اول رئیس بانک مرکزی روز پنجشنبه گفت: بانک مرکزی روسیه معتقد است که طی ۵ تا ۷ سال سیستم تسویه حساب های فرامرزی کاملاً تغییر خواهد کرد به عقیده وی این سیستم مبتنی بر ارزهای دیجیتال ملی خواهد بود.

وی در ارائه گزارش بانک مرکزی در جلسه کارگروه دومای دولتی این کشور تصریح کرد: در افق ۵ تا ۷ ساله، ما شاهد یک سیستم کاملاً متفاوت از تسویه مرزی و بر اساس ارزهای دیجیتال خواهد بود.

اسکوروبوگاتووا تاکید کرد “روبل دیجیتال، زمانی که پلت فرم آزمایش و آماده شود، فرصت جدیدی برای ایجاد یک سیستم تسویه مرزی است. زیرا در این حالت، آن دسته از رگولاتورهایی که ارزهای ملی دیجیتال صادر می کنند می توانند مستقیماً با ما ادغام شوند و در این مورد به هیچ وجه از سوئیفت استفاده نخواهد شد.

به گفته او، گزینه های فنی مختلفی برای اجرای این مکانیسم وجود دارد: یا از طریق یکپارچه سازی مستقیم، یا از طریق “نوعی پلت فرم های یکپارچه”. او افزود: “اما فکر می کنم این در آینده رخ خواهد داد. ”

کشورهای غربی ضمن تحریم بانک مرکزی روسیه و چند بانک مهم این کشور، آن را از نظام سوئیفت(جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) خارج کرده است.

منبع ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.