دلیل ورشکستگی بانک فِرست ریپابلیک چه بود؟

مایکل رافلر (Michael Roffler)، مدیرعامل سابق بانک فِرست ریپابلیک، «سرایت ورشکستگی سایر بانک‌های منطقه‌ای آمریکا» را عامل سقوط این بانک دانست و اظهار کرد که نهادهای تنظیم‌گر درباره خط مشی، نقدینگی یا عملکرد مدیریت این بانک ابراز نگرانی نکرده‌ بودند.

به گزارش وبگاه رویترز، رافلر در مطالبی که برای جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در روز چهارشنبه آماده کرده بود، اظهار کرد: در نتیجۀ وحشت از ناایمنی بانک‌های منطقه‌ای، طی چند هفته در مجموع بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سپرده از بانک فِرست ریپابلیک برداشت شد.

وی اظهار کرد: فکرش را هم نمی‌کردیم که بانک سیلیکون‌ولی و بانک سیگنچر ورشکسته شوند یا اینکه ورشکستگی آن‌ها باعث خروج چشمگیر سپرده‌ها از بانک ما شود.

بنا به اظهارات وی، بخش حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) و شرکت بیمه سپرده فدرال، به طور منظم وضعیت مالی و خط مشی فِرست ریپابلیک را بررسی می‌کردند.

نهادهای تنظیم‌گر کالیفرنیا، بانک فِرست ریپابلیک را در اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) تعطیل کردند و دارایی‌های آن را به شرکت خدمات مالی و بانکداری جِی‌پی‌مورگان چِیس فروختند تا راه‌حلی برای بزرگ‌ترین ورشکستگی بانکی آمریکا از بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی بیابند و به زنجیره آشفتگی بانکی این کشور پایان بخشند.

منبع ایرنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.