بیدار شدن بیت کوین خفته ۱۱ ساله

پس از انتشار اخبار برنامه‌های کاربردی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) توسط شرکت‌های مدیریت دارایی بزرگ، مشاهده شده است که نهنگ‌ها، بیت‌کوین را از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل می‌کنند و طی ۲۴ ساعت گذشته، پس از ۱۱سال و سه ماه، بالاخره یک آدرس غیرفعال حاوی مقدار قابل توجهی بیت‌کوین دوباره فعال و مقدار قابل توجهی بیت‌کوین بین کیف پول‌ها جابه جا شد.

در ۲۲ جولای ۲۰۲۳، مشاهده شد که یک آدرس غیرفعال حاوی ۱۰۳۷ بیت‌کوین به ارزش حدود ۳۱ میلیون دلار، پس از ۱۱سال و سه ماه دوباره فعال شد. هویت صاحب این کیف پول ناشناخته باقی مانده است. هزینه تخمینی ۱۰۳۷ بیت‌کوین در زمان خرید تقریبا بین ۲۰ تا ۱۰۰ دلار بوده است. این آدرس غیرفعال مجددا به‌عنوان یادآوری اهمیت «نگهداری» عمل می‌کند و استراتژی انباشت و نگه‌داشتن ارزهای دیجیتال را برای درازمدت برجسته می‌کند با این حال، صاحب کیف احتمالا تصمیم گرفته است که هم اکنون، زمان خوبی برای فروش است.

همراه با این فعال‌سازی مجدد، در ۲۴ ساعت گذشته، در مجموع ۱۶هزار و ۴۹ بیت‌کوین از یک کیف پول ناشناخته و یک کیف پول ناشناخته دیگر در دو تراکنش جداگانه به کوین بیس منتقل شد. اولین تراکنش در ساعت پنج و هفت دقیقه صبح ۲۲ جولای ۲۰۲۳ رخ داد که در آن ۱۸۹۰ بیت‌کوین به ارزش حدود ۵۶ میلیون دلار به کیف پول کوین بیس منتقل شد. معامله دوم در ۲۱ جولای ۲۰۲۳ انجام شد که در آن ۱۴هزار و ۱۵۹ بیت‌کوین به ارزش حدود ۴۲۱ میلیون دلار از یک کیف پول ناشناخته به کیف پول ناشناخته دیگری منتقل شد.

این نقل و انتقالات قابل توجه بیت‌کوین و فعال شدن مجدد آدرس‌های غیرفعال توسط فردی به نام «هشدار نهنگ» در توییتر مشاهده و توییت شد.

عوامل متعددی می‌تواند منجر به فعال شدن مجدد کیف پول‌های کریپتو غیرفعال شود. یکی از اتفاقات رایج زمانی است که صاحب کیف پول به مرور زمان آن را به‌طور ناخواسته فراموش می‌کند و پس از کشف مجدد، ممکن است شرایط فعلی بازار را مساعد تلقی و شروع به تراکنش فروش دارایی‌های ارز دیجیتال خود کنند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۲ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۲۶ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۵۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۸ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲.۷۸ میلیارد دلار است که ۳۰.۲۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۹۸میلیارد دلار است که ۸.۶۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۹.۸۹ میلیارد دلار است که ۸۷.۳۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۹:۳۵ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۹ هزار و ۹۳۰.۱۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۴ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۸۷۶.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۴۹ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۲.۳۱دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۲.۴۹ درصد کاهش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۷۴۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۴.۱۳  درصد افزایش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۳۱۵۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۱ درصد کاهش

۸ – دوج کوین

قیمت: ۰.۰۷۱۷۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۵۸ درصد افزایش

۹-  سولانا

قیمت: ۲۴.۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۴۱  درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۴۸ درصد کاهش

۱۰ – پولکا دوت

قیمت: ۵.۴۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۱۱ درصد افزایش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.