از ایجاد تعهدات جدید برای بانک مسکن جلوگیری شود

معاون وزیر اقتصاد در ادامه بر ضرورت افزایش نسبت کفایت سرمایه، به منظور افزایش قدرت تسهیلات دهی این بانک تاکید کرد و گفت: لازم است که به منظور افزایش این نسبت، از ایجاد تعهدات جدید برای بانک مسکن جلوگیری شود.

عصر بانک؛به نقل از بانک عامل بخش مسکن، مجمع عمومی عادی سالانه این بانک با حضور نمایندگان وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، سایر وزارت خانه های مربوط، اعضای مجمع، نماینده سازمان حسابرسی و بازرس قانونی بانک و اعضای هیات مدیره بانک در روز پنج شنبه 29 آذر ماه سال جاری برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه، ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن، گزارش جامعی از عملکرد و دستاوردهای بانک مسکن در سال 1396 ارائه و برنامه های راهبردی این بانک را برای سال 1397 تشریح کرد.

 

وی با بیان این که بانک مسکن در آستانه 80 سالگی فعالیت خود قرار دارد، تاکید کرد: عملکرد 8 دهه ای این بانک نشان می دهد که عموم جامعه، از عملکرد آن رضایت داشته اند و این بانک را به خوشنامی می شناسند.

 

در ادامه این جلسه، عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکتی های دولتی وزیر اقتصاد، به عنوان رییس مجمع، نکاتی را تشریح کرد.

 

به گفته معاون وزیر اقتصاد، بانک عامل بخش مسکن به عنوان یک بانک توسعه ای و تخصصی الزامات خاصی دارد، و باید منابع مورد نیاز این بانک از محل منابع کم هزینه تامین شود.

 

معمارنژاد با تاکید بر این موضوع که باید تفکیکی میان بانک های توسعه ای و تجاری ایجاد شود، گفت: این موضوع در لوایح دوقلوی بانکی دولت، با جزئیات مورد بررسی قرار گرفته است.

 

وی در ادامه بر ضرورت افزایش نسبت کفایت سرمایه، به منظور افزایش قدرت تسهیلات دهی این بانک تاکید کرد و گفت: لازم است که به منظور افزایش این نسبت، از ایجاد تعهدات جدید برای بانک مسکن جلوگیری شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.