ساخت اثر انگشت جعلی با استفاده از هوش مصنوعی

محققان دانشگاه "نیویورک" با استفاده "هوش مصنوعی" یک شبکه عصبی ساختند که می‌تواند اثر انگشت‌های جعلی بسازد.

عصر بانک؛به نقل از انگجت، محققان دانشگاه "نیویورک" موفق شدند با استفاده از "هوش مصنوعی" راهی برای تولید اثر انگشت جعلی پیدا کنند.

 

این پروژه اسکنرهای "بیومتریک" را به انزوا می‌کشاند.

 

این سیستم که "دیپ‌مسترپرینتز"(DeepMasterPrints) نام دارد، 23 درصد از اثر انگشت‌های سیستم را که میزان خطای آنها یک در هزار است، تکرار و کپی می‌کند.

 

هنگامی‌که میزان تطابق اشتباه سیستم 1% باشد، "DeepMasterPrints" می‌تواند اثر انگشت واقعی را به میزان 77 درصد، شبیه‌سازی کند.

 

بسیاری از دستگاه‌های اسکنر، تنها بخش جزئی از اثر انگشت کاربران را تشخیص می‌دهند به همین خاطر افراد مجبورند که انگشت خود را روی قسمت چاپ دستگاه به بالا و پایین و چپ و راست تکان دهند.

 

 در اغلب سیستم‌های "بیومتریک"(زیست‌سنجشی) ممکن است یک هکر بخشی از اثر انگشت شما را با یک نوع تولید شده توسط رایانه تطبیق دهد.

 

سیستم‌ "بیومتریک" نوعی خاص از روش‌های امنیتی است که در آن برای کنترل دسترسی و برقراری امنیت از ویژگی‌های قابل اندازه‌گیری بدن انسان یا هر موجود زنده دیگر استفاده می‌شود.

 

 

"دیپ‌مسترپرینتز" از این واقعیت نیز بهره می‌برد که در عین اینکه اثر انگشت هر انسانی منحصر به فرد است، اغلب صفات نیز به اشتراک گذاشته می‌شود.

 

با استفاده از این اطلاعات محققان دانشگاه "نیویورک" یک شبکه عصبی ساختند که از مجموعه‌ای از اثرانگشت‌های نسخه واقعی استفاده می‌کند.

 

" DeepMasterPrints" مانند اثر انگشت واقعی عمل می‌کند و می‌تواند انسان‌ها را گول بزند.

 

محققان این پروژه امیدوارند کار تحقیقاتی آنها باعث شود که شرکت‌های مختلف، سیستم‌های "بیومتریک" را امن‌تر بسازند.

 

امید این است که این کار به کشف ضعف‌های موجود در سیستم‌های بیومتریک منجر شود.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.