زیان 18 میلیارد دلاری دارندگان ارزهای مجازی در 3 روز

سایت مرجع "کوین مارکت" اعلام کرد ارزش کل بازار ارزهای مجازی جهانی در سه روز گذشته حدود 18 میلیارد دلار کاهش داشته است.

عصر بانک؛به نقل از سی‌ان‌بی سی، پس از آن که اعلام شد بازار ارز مجازی "بیت فینیکس" کلیه سپرده‌های ارزی مجازی را تعلیق می‌کند، روند ریزش قیمت ارزهای مجازی تشدید شد به گونه‌ای که ارزش بیت کوین در سه روز پنج درصد و "اترتیوم" 18 درصد کاهش یافت.

 

ارزش بیت کوین که با ارزش‌ترین و پرمبادله‌ترین ارز مجازی جهان است، هفته گذشته برای نخستین بار در ماه اخیر به زیر 6200 دلار رسید. تا پایان روز جمعه، ارزش کل بازار ارزهای مجازی جهانی با 219 میلیارد دلار رسید که در مقایسه با رکورد ثبت‌شده 820 میلیارد دلاری در ژانویه امسال، تقریبا یک چهارم شده است.

 

جو پاسکال، بنیان گذار مرکز ارزهای مجازی " بیت بول کپیتال" گفت فضای نامطمئن بازارهای بورسی در جهان به ارزهای مجازی نیز سرایت کرده است: وقتی که نوسانات بازار بورس تشدید می‌شود، عده ای در بازار ارزهای مجازی نیز دچار اضطراب می‌شوند.

 

این نخستین بار نیست که ارز های مجازی دچار چنین نوسان شدیدی می شوند، پیشتر و در ماه فوریه، پس از آن که گوگل اعلام کرده بود پرداخت هزینه تبلیغات با استفاده از ارزهای مجازی را ممنوع خواهد کرد، ارزش این ارزها کاهش بسیار شدیدی را تجربه کرده بود و تنها طی 24 ساعت، ارزش بازار از حدود 373 میلیارد دلار به 310 میلیارد دلار رسید.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.