انتقاد رئیس جمهور سابق آمریکا از قانون‌گذاری افراطی بر بلاک‌چین

بیل کلینتون به‌تازگی از قانون‌گذاری‌های افراطی و بیش از حد برای صنعت بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی به شدت انتقاد کرده است.

عصر بانک؛به نقل از وب سایت Blockonomi، فناوری بلاک‌چین که اخیرا نام آن زیاد به گوش می‌خورد و در استخراج و کسب ارزهای دیجیتالی کاربرد فراوانی دارد، به گفته بیل کلینتون، رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، دارای فرصت‌های طلایی متعددی برای صنایع مختلف نظیر تکنولوژی، بانک‌داری، بیمه، آموزش و غیره است که نباید با قانون‌گذاری‌های افراطی و بیش از اندازه جلوی رشد و شکوفایی آن را گرفت.

 

چند روز پیش بیل کلینتون در کنفرانس ریپل که هم‌زمان با رویداد بلاک‌چین در سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار شد، درباره سیاست‌گذاری نهادها و کشورهای مختلف سخن گفت و به شدت از آن انتقاد کرد.

 

وی بر این باور است جریان رو به رشد و آینده روشن فناوری بلاک‌چین نباید با قانون و سیاست‌های اشتباه که به‌منظور تنظیم فضای ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده اتخاذ می‌شود، متوقف شود.

 

بیل کلینتون که در فاصله سال‌های 1993 تا 2001 ریاست جمهوری آمریکا را برعهده داشت، به‌عنوان سخنران اصلی در این رویداد حاضر شده و سخنرانی کرد.

 

وی ضمن اشاره به چالش‌ها و تهدیدات جدی در رابطه با استخراج و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، از موضوعاتی نظیر «پراکندگی دسترسی» به فناوری‌های جدید و رو به رشدی مثل بلاک‌چین نیز صحبت کرد و گفت: هرچه فناوری‌های نوینی نظیر بلاک‌چین، هوش مصنوعی، روباتیک و اینترنت اشیاء بیش‌تر استفاده شود، پراکندگی دسترسی بیش‌تری نیز احساس می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: البته که همواره نگرانی‌های بسیاری از لحاظ احتمال پولشویی، فرار مالیاتی و قاچاق اسلحه، دارو و مواد مخدر برای ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده وجود دارد و کشورهای مختلف حق دارند در این باره قانون‌گذاری کنند اما وضع مقررات و قوانین سخت‌گیرانه و دست و پاگیر تنها جلوی رشد، پیشرفت و شکوفایی را می‌گیرد و نه تنها کمکی به تکامل تکنولوژی نخواهد کرد، بلکه آن را ورطه نابودی کامل می‌برد.

 

وی باری دیگر تاکید کرد که فناوری‌های نوین هم‌چون بلاک‌چین فرصت و پتانسیل‌های بسیار بالایی دارند که باید از سوی شرکت‌های مختلف، مسئولان و سیاست‌گذاران در جهان مورد حمایت قرار بگیرد.

 

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.