اپل کارت دانشجویی را منسوخ می کند

دانشجویان سه دانشگاه می توانند کارت شناسایی دیجیتال خود را به اپلیکیشن «کیف پول اپل» اضافه کنند و با کمک آن وارد خوابگاه شوند یا بهای ناهار خود را بپردازند.

عصر بانک؛به نقل از دیلی میل، دانشجویان برخی کالج ها می توانند با  کمک اپل واچ یا آیفون خود وارد ساختمان های دانشگاه ها شوند. به نظر می رسد با گسترش چنین روندی کارت های دانشجویی فیزیکی منسوخ می شوند.

 

شرکت اپل اعلام کرده مشغول ارائه خدمت کارت شناسایی دانشجویی بی تماس در دانشگاه دوک، دانشگاه آلاباما و دانشگاه اوکلاهما است.

 

دانشجویان می توانند کارت شناسایی خود را به اپلیکیشن Apple Wallet در آیفون و اپل واچ اضافه و در پردیس های دانشگاهی از آن استفاده کنند.

 

کافی است دانشجو آیفون یا اپل واچ خود را در نزدیک دستگاه های خوانش کارت دانشجویی نگه دارد. با کمک کارت های شناسایی دیجیتالی می توانند وارد خوابگاه ها، غذاخوری، کتابخانه و باشگاه شوند. همچنین  دانشجویان با این روش می توانند بهای خدمات خشکشویی، قهوه یا ناهار را بپردازند.

 

البته آیفون های دانشجویان باید مجهز به iOS12 و اپل واچ ها مجهز به سیستم عامل OS5 باشد تا بتوانند از سیستم کارت شناسایی دیجیتال استفاده کنند.

 

این ویژگی نخستین بار در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در ماه ژوئن معرفی شد. همچنین اپل تصمیم دارد در آینده این خدمت را در دانشگاه های بیشتری ارائه کند. درهمین راستا این خدمت تاپایان سال جاری تحصیلی  در دانشگاه های جان هاپکینز، سانتا کلارا و تمپل نیز ارائه خواهد شد.

 

جنیفر بیلی نایب رئیس خدمات اینترنتی اپل در بیانیه ای در این باره نوشت: هنگامیکه خدمت Apple Pay  را ارائه کردیم، هدفمان جایگزین کردن آن با کیف پول فیزیکی بود. اما با افزودن کارت های حمل ونقل و وفاداری و همچنین بلیت های بی تماس، قابلیت های کیف پول ما از پرداخت بهای کالا و خدمات فراتر رفت.

 

/مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.