486 درگاه پرداخت اینترنتی متخلف مسدود شد

با استمرار پایش شبکه پرداخت الکترونیک طی 40 روز اخیر 486 درگاه متخلف پرداخت الکترونیک شناسایی و مسدود شدند.

عصر بانک؛به گزارش روابط‌عمومی شاپرک، واحد نظارت این شرکت با همکاری شرکت‌های پرداخت الکترونیک در راستای افزایش سلامت حوزه پرداخت الکترونیک کشور، عملیات پایش، شناسایی و انسداد درگاه‌های متخلف را ادامه داده‌اند و از ابتدای مرداد تا دهم شهریور ماه جاری مجموعا 486 درگاه متخلف که عمدتا از آن‌ها برای تخلفاتی مانند قمار و شرط‌بندی سوءاستفاده می‌شد، شناسایی و مسدود شدند.

از این تعداد 319 درگاه توسط واحد نظارت شاپرک و 139 درگاه نیز از سوی شرکت‌های پی‌اس‌پی شناسایی و مسدود شدند‌. به این ترتیب تعداد درگاه‌های متخلف مسدود شده به بیش از 2 هزار و 260 درگاه رسیده‌است.

گفتنی است برخلاف برخی اظهارنظرها که بنظر می‌رسد ناشی از کم اطلاعی گویندگان آنها است، شرکت شاپرک با استفاده از تمام ظرفیت‌های درون‌سازمانی و نظارت‌های دقیق و پیگیر‌های مستمر از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک، موفق شده امکان سوءاستفاده متخلفان از درگاه‌های پرداخت اینترنتی را به حداقل برساند.

لازم است کارشناسان، رسانه‌ها و سایر فعالان دلسوز با آگاهی از اقدامات انجام شده و در دست انجام نسبت به اظهارنظر در مورد طرح افزایش سلامت شبکه پرداخت الکترونیک اقدام کنند.

  واگذاری درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملی ایران در کمتر از 48 ساعت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.