بیمه نامه‌های جدید به کد یکتا مجهز می‌شود

سلیمانی گفت: کد یکتا سند محکم اصالت بیمه نامه هاست و قطعا می‌تواند در اعتمادسازی عمومی نقش مهمی داشته باشد که بعد از تکمیل زیرساخت‌ها این مسئله را نیز به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

عصر بانک؛به نقل از بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های زیرساخت سامانه سنهاب گفت: سامانه نظارتی سنهاب باید به سمت آنلاین 100 درصدی حرکت کند تا مباحث نظارتی با دقت و جدیت بیشتری پیگیری شود.

 

رئیس شورای عالی بیمه که در جمع اعضای هیئت عامل بیمه مرکزی، مدیران کل و کارشناسان حوزه فن آوری سخن می گفت با ابراز خرسندی از عملکرد سامانه سنهاب، تاکید کرد: باید سرعت تحولات حوزه فن آوری را بالا ببریم؛ چرا که با توجه به شرایط فعلی جهان هرگونه کم کاری و درنگ می تواند ما را با مشکلات زیادی روبرو کند.

 

وی افزود: تحقق اهداف و برنامه های مجموعه حاکمیتی و نظارتی بیمه مرکزی در گرو توسعه فن آوری و تکمیل سامانه سنهاب است و به همین خاطر باید در این حوزه تلاش بیشتری صورت بگیرد.

 

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: نظارت میدانی و فیزیکی یک شیوه سنتی است که دیگر جایگاه قابل قبولی ندارد و باید به سمت نظارت آنلاین پیش برویم.

 

وی بیان کرد: بی تردید اطلاعات صحیح، تحلیل دقیق و سرعت بالای دسترسی به اطلاعات صنعت بیمه می تواند ضمن تکمیل فرایند نظارت، در افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور نیز نقش موثری ایفا کند.

 

رئیس کل بیمه مرکزی اظهار کرد: باید درجه مقبولیت رشته بیمه در دانشگاه ها بالاتر برود و شرایط به گونه ای باشد که دانشجویان به ادامه تحصیل در این رشته علاقمند شوند.

 

وی با تاکید بر اهمیت صدور کد یکتا در صنعت بیمه، گفت: کد یکتا سند محکم اصالت بیمه نامه هاست و قطعا می تواند در اعتمادسازی عمومی نقش مهمی داشته باشد که بعد از تکمیل زیرساخت ها این مسئله را نیز به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

 

سید قاسم نعمتی رئیس مرکز فاوای بیمه مرکزی در جریان این بازدید ضمن تشریح الزامات قانونی و تکالیف حوزه فاوا، گزارشی از سامانه سنهاب ارائه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.